reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg destekli Qoros’un elektrikli konseptinin ilk detaylı görseli paylaşıldı

12 Nisan 2017

İlk kez Şangay’da meraklılarıyla buluşacak olan konsept teknik değerlerinin yanı sıra tasarımıyla da “geleceğin otomobili” sıfatını sonuna kadar hak ediyor.

Tanıtılacağının ilan edilmesinin ardından Şangay Otomobil Fuarı‘nın en çok merak edilen otomobillerinden biri haline gelen Koenigsegg-Qoros ortaklığının son projesi 9 QlectriQ tasarım hatlarını net bir şekilde gösteren ilk görselle karşımızda. Geçtiğimiz günlerde kamuflajlı olarak fastback tasarım çizgileri ortaya çıkan model dünya basınının yanı sıra yerel basında da ilgi odağı olmuş durumda. 0’dan 100’e yaklaşık üç sayinede erişmesi ve tek seferde 500 kilometrelik bir menzil değeriyle gelmesi beklenen model teknik detaylarının yanı sıra tasarımıyla da oldukça iddialı olacak gibi gözüküyor.

Ön ışıklandırma grubundaki bumerang yapısıyla karanlıkta bile karakteristik olarak ayrılabilecek olan modelin tasarımına genel olarak baktığımızda tek parçayı andıran biz çizgiyle karşılaşıyoruz. Ön taraftaki sürücü ve yolcu kapısının gullwing olarak nitelendirilen yukarı doğru açılır bir yapıda olması bekleniyor. Modelin arka kapılarınınsa kayar yapıyla geriye doğru hareket ettirildiği Çin merkezli kaynaklarınca ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Şangay Otomobil Fuarı’ndaki tanıtım etkinliğinin ardından yapılacak son geliştirmelerle 2019 yılında üretim bandına çıkması planlanan 9 QlectriQ ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR