reklamı kapat

POPÜLER

VinFast

Kokpit de içerisinde; Vietnam merkezli ilk otomobil VinFast detaylandı

Uzuncadır süre gelen zaman zarfının ardından Paris Otomobil Fuarı’ndakş sahnesine çıan VinFast, kullanıcıların dikkatini çekme amacında.

Advertisement

Meraklıları için karnaval havasında ilerlemekte olan Paris Otomobil Fuarı, pek çok farklı heyecana ev sahipliği yapıyor. Katılımcılar arasında yer alan bazı markalar elektrik geleceğiyle ilgili son projelerini sergilerken bazıları ise hayatının ilk otomobili heyecanını yaşıyor. Geçtiğimiz dönemde Pininfarina ile gerçekleştirdiği ortaklıkla adını duyurmaya başlayan VinFast, merkezi olduğu Vientam‘ın da ilk otomobil üreticisi olarak adını tarih kitarlarına yazdıracak. Bir adet binek bir adet SUV olmak üzere kullanıcıların karşısına iki modelle çıkmaya hazırlanan şirket, kısa süre içerisinde çeşitlilik konusundaki eksikin değiştirilebileceğinin sinyallerini veriyor. Paris’teki organizasyondan kapılarını açmasıyla birlikte çokca merak edilen aracın kokpiti de netlik kazanmış. oldu.

Öne çıkan parçalar>

LUX A2.0 sedan ve LUX SA2.0 SUV olmak üzere dağıtımı gerçekleştirilen otomobillerin satış sürecinin tüm dünya genelini kapsayacak olması kesinlikle kullanıcıların hoşuna gidecek. V logosunun otomobil üzerinde bir telefon taşıyor olması tasarım oyunları içerisinde özel hissettirecek noktaların başında. Kaputlarının altında 2.0 litrelik sıralı dört silindir benzinli makine ile geleceği duyurulan LUX A2.0 sedan ve LUX SA2.0 SUV modellerinde kazanılan sportiflik bu motorlar üzerinden beklentileri karşılayacak niteliklerle.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Giriş seviyesinde 176 PS güç 300 Nm tork ile gelen bu motor üst versiyonda ise 230 beygir güç ve 350 Nm torka terfi ettirilecek. 8 ileri şanzımanla gelecek olan her iki otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyon listesinde yer buluyor. Performans verilerine baktığımızda ise 8,9 saniyede 0’dan 100’e rakamının erişilebilir olduğu da aşikar. Her iki otomobili de yaklaşık 5 metre gibi toplam uzunluk üzerine kuran VinFast’in göreceği ilgiyi doğrusun söylemek gerekirse bizleri de meraklandırıyor. Kokpit bölümünde Volvo’yu anımsatan 10,25 inç’lik devasa bir ekranla gelen otomobilin ilk teslimatları 2019 Haziran içerisinde yapılacak.