reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Marvel Super Heroes

LEGO Marvel Super Heroes incelemesi

Hulk’ın parçalama sevdası Yaşınızın kaç olduğu hiç önemli değil. Küçücük bir çocuk da olsanız, hali vakti yerinde bir iş adamı da, LEGO gördüğünüzde içiniz kıpır kıpır oluyor. Tek görevi üzerine bastığımızda canımızı yakmak olan bu parçacıkların, bizi bu kadar esir edebileceği kimin aklına gelirdi?

Yaşımız ilerleyip de, “elalem ne der?” korkusuyla oynamayı bıraktığımız LEGO’lar, Traveller’s Tales’ın dahiyane hamlesiyle 2005 yılında yeniden hayatımıza girmişti. LEGO Star Wars ile başlayan macera, sekiz senede çıkan tam 16 oyunla devam etti.

Çıkan oyun sayısı göz korkutucu seviyede olunca bir noktadan sonra ister istemez sıkılabileceğimizi düşünmeye başladık. Özellikle arada çıkan LEGO Rock Band gibi gereksiz serüvenler de eklenince endişe kat sayısı giderek artıyordu. Ancak hangi evrene ellerini atsalar alınlarının akıyla üstesinden geldiler. Karayip Korsanları, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Indiana Jones derken el atmadıkları evren, parçacıklardan oluşturmadıkları karakter kalmadı. Sıra 17. oyuna geldiğindeyse çok daha büyük bir yükün altına girmeye karar verdiler. Bütün Marvel evreni LEGO’laştırılmayı bekliyordu ve yapacakları çok iş vardı…

YORUMLAR