reklamı kapat

POPÜLER

LG Wing

LG telefon tarafını bitiriyor, mevcut cihazlar için risk doğuyor

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, telefon pazarından çıkış yapıyor. İşte bu durum mevcut cihazlar için ciddi sorun doğrulabilir.

Son beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, geçtiğimiz aylarda resmi olarak telefon pazarından çıkma planları yapıyor haberleriyle ses getirmişti.

Daha sonra yalanlanan bu konu, geçtiğimiz hafta bir kez daha netlik kazandı. Mobil tarafın satışı için yaptığı görüşmelerden de olumlu sonuç alamayan dev isim, alanı temelli olarak bırakıyor.

Hatta bu konudaki resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde resmi olarak yapılacağı da aktarılıyor. Firmanın bunun için resmi bir basın bülteni hazırladığı belirtiliyor.

İşte bu pazardan çıkma durum, bir kaynağa göre mevcut telefonlar için ciddi bir sıkıntı yaratacak. Söylendiği kadarıyla firma satıştaki / satılan modellere güncelleme desteği vermeyi kesecek.

Bu henüz yüzde 100 kesin değil. Ancak LG’nin mevcut telefonlarına Android 12 gibi gelecek sürümleri vermeyeceği aktarılıyor. Hatta bir kaynak güvenlik güncellemeleri dahi rafa kalkabilir diyor. Bu da LG telefon sahipleri için gerçekten kötü ve riskli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG telefon pazarında bir türlü öne çıkamadı

Son dönemde Wing gibi çok ilginç bir cihaza imza atan ve hatta bunu Türkiye’de de satan LG, alanda özellikle Çin merkezli firmalara cevap veremedi.

Özellikle Xiaomi ve Huawei gibi isimlerin yükselişinin karşısında geride kalan devi isim, sektöre parça tedariği konusunda da rakipleri yakalayamadı.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi