reklamı kapat

POPÜLER

Logan diğer X-Men filmleriyle aynı evrende mi geçiyor?

Logan son zamanların en fazla heyecan uyandıran işlerinden biri olarak karşımıza geliyor. Geçtiğimiz günlerde ikinci fragmanı gün yüzüne çıkan yapıma dair yeni bir soru gündeme geldi. Logan diğer X-Men filmleriyle aynı evrende mi geçiyor?

Advertisement

Aslında bu soru Hugh Jackman‘ın Digital Spy’a verdiği röportajla gündeme geldi. Sevilen oyuncu burada “Logan birçok anlamda tek başına bir film gibi hissettiriyor. Önceki zaman ve hikaye akışlarına tamamen bağlı kalmıyor. Tabii burada Patrick Stewart’ı da görüyoruz. Bu da bir ortak nokta oluyor ancak tamamen taze ve farklı hissettiriyor.” sözlerini sarf etmişti. Bu sözler doğal olarak Logan ile diğer X-Men filmlerinin birbiriyle bağlantılı olmayacağı şeklinde yorumlandı.

Kısa sürede büyük ilgi çeken bu açıklamanın ardından James Mangold durumu açıklığa kavuşturdu. Kendisine Twitter’dan yöneltilen “Hugh Jackman hikayenin başka bir evrende geçtiğini söyledi. Logan, Days of Future Past’le aynı zaman akışında geçmiyor mu?” sorusunun ardından “Hugh Jackman’ın tam olarak öyle demek istediğini düşünmüyorum. Basit bir gerçek var. Hikayemiz 2029’da geçiyor. Şimdiye kadar X-Men filmlerinde tasvir edilenler her şeyden beş sene kadar sonrası.” sözlerini sarf etti.

James Mangold’un sözleri ve önceki açıklamalar bir araya getirilince Logan’ın X-Men serisiyle direkt olarak bağlantılı olmadığı sonucuna varmak mümkün. Aynı durumun senaryoya ilham veren Old Man Logan çizgi romanı için de geçerli olduğunu göz önünde bulundurunca tercih daha mantıklı bir hal alıyor. Bu tercihin izleyiciler tarafından nasıl karşılanacağını Logan vizyona girince göreceğiz. Merakla beklenen bu yapım 3 Mart 2017‘de izleyici karşısına çıkacak.