reklamı kapat

POPÜLER

Oyunlarda en üst düzey ses performansı arayanlara; Logitech G Pro X 2 Lightspeed kablosuz oyuncu kulaklığı incelemesi

 - Güncelleme: 25 Ocak 2024 13:50

Logitech G Pro X 2

LOGITECH G PRO X 2 SES PERFORMANSI

Logitech’in üst düzey oyuncu kablosuz kulaklığı piyasada satın alabileceğiniz en iyi oyuncu kulaklıklarından biri. Bünyesinde 50 mm’lik grafen sürücülerin tercih edildiği kulaklık bu sürücülerle çok kaliteli ve güçlü bir ses performansına imza atıyor. Biz kulaklığın ses performansını Call of Duty: Modern Warfare III, Diablo IV ve Forza Horizon 5 oyunlarında test ettik.

Oynadığımız tüm bu oyunlarda kulaklığın sunduğu ses performansı bizi fazlasıyla etkiledi. Özellikle Call of Duty’de gerçekleştirdiğimiz müsabakalarda kendimizi neredeyse savaşın içinde hissettik. Bu konuda tüm övgüleri hak edek kulaklık hem kaliteli hem de güçlü bir bas deneyimi sunuyor. Bas doğruluğu açısından iyi performans gösteren kulaklık  aksiyon odaklı oyunlarda ekstra bas dokunuşu sağlıyor.  Bas performansındaki başarısını orta seslere de taşıyan kulaklıkta tiz performansını da beğendik. Arkası kapalı bir kulaklık G Pro X 2’de pasif ses sahnesinin performansı ise ortalama düzeyde. Bu desteğin kulaklıkta daha başarılı olmasını isterdik. Kulaklıkta aktif gürültü engelleme performansı ise ne yazik ki yok. Gürültü engelleme için pasif bir engelleme deneyimi vadeden kulaklık ANC kadar iddialı bir engelleme deneyimi sunmasa da biz bu konuda da kulaklığı başarılı bulduk. Kulaklık bilgisayarlar için geliştirilmiş bir cihaz olsa da G Pro X 2 mobil cihazlarla PS5 ve Nintendo Switch gibi konsollarla da uyumlu şekilde çalışıyor. Daha önceden Logitech cihazlar için kullandığımız Logitech G Hub uygulaması bu kulaklığa da destek sağlıyor. Ses ayarları bu uygulama üzerinden kolay bir şekilde değiştirilebiliyor. DTS Headphone:X 7.1 kanal ve DTS Headphone:X gibi ses teknolojilerine de destek veren kulaklıkta ses performansıyla birlikte kutu içeriğinde yer alan kolayca çıkarılıp takılabilen mikrofon da dikkat çekiyor. Logitech’in daha önceden bünyesine kattığı Amerikalı şirket Blue Microphones’un Blue VO!CE teknolojisini kullanan cihaz iyi bir mikrofon performansı sunuyor. Call of Duty oynarken karşı taraftaki arkadaşlarımız kulaklıktaki mikrofonun başarılı bir performans sunduğunu bize belirtti. Temiz ve gürültüyü azaltan bu teknoloji gerçek zamanlı ses filtreleri sunuyor.

Kulaklık uzun pil ömrüyle de öne çıkıyor. Logitech’in belirttiğine göre cihaz tam dolu pille 50 saate varan bir pil ömrü vadediyor. Pek tabii bu kullanım süresi kullanıma bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Kulaklık son seviyesinde daha kısa bir pil ömrü sağlasa da cihaz Logitech’in belirttiği sürelere yakın bir pil ömrü sunuyor. USB-C bağlantısı üzerinden şarj edilebilen kulaklık sonuç olarak üst düzey ses kalitesini başarılı tasarımla bir araya getiriyor. Oyunlarda ses performansı çıtasını en üst noktaya taşımak istiyorsanız bu modele kesinlikle göz atmalısınız. Kulaklık çok başarılı olsa da satış fiyatı ne yazik ki uygun değil.