reklamı kapat

POPÜLER

Lucy

Luc Besson’un Lucy’si telekinetik güçleri olan bir süper kadın [Video]

Leon: The Professional ve The Fifth Element gibi filmleriyle büyük bir hayran kitlesi edinen Fransız yönetmen Luc Besson‘un yazıp yönettiği Lucy‘nin ilk fragmanı yayınlandı. Hem konusuyla hem de görsel efektleriyle büyük ilgi çekecek gibi duran Lucy’nin yıldızları ise Scarlett Johansson ve Morgan Freeman.

Lucy
Uluslararası bir mafya örgütü tarafından yasa dışı madde taşımaya zorlanan Lucy’nin taşıdığı kimyasallar kendi vücuduna sızınca Lucy telekinetik güçleri olan bir süper insana dönüşür. Ancak en başta Lucy’ye süper güçler veren bu kimyasalların Lucy’nin insani duygu, düşünce ve değerlerini giderek yitirmesine neden olduğu ortaya çıkar. Beyin kapasitesinin yüzde 100’ünü kullanmaya doğru giden Lucy’nin kötü ve iyi tüm dünya vatandaşları için ne tür sonuçlara yol açacağını ancak filmi izlediğimizde göreceğiz.

Kadın karakterleri odak noktası yapmayı ve intikam hikayelerini çok seven yönetmen ve senarist Luc Besson’un bu filminde süper kahraman filmlerinde pek rastlamadığımız türden, gücü ve zekası vurgulanırken duygusallığı ve cinselliği daha geri planda kalan bir süper kadın görüyoruz. ABD’de 8 Ağustos’ta gösterime girecek olan Lucy’nin Türkiye’deki açılış tarihi ise maalesef henüz bilinmiyor.

VİDEO

YORUMLAR