reklamı kapat

POPÜLER

Macbook YouTube fenomeni

Klavye sorunu yaşayınca MacBook için şarkı yazan YouTube fenomeni [Video]

.Apple’ın yeni Macbook dizüstü bilgisayar modellerinde kullandığı klavye, çok kısa çalışma mesafesine sahip. Bu nedenle çabuk kirlenen ve kullanılmaz hale gelen klavye, kızgın bir YouTube fenomeni olan Jonathan Mann‘a şarkı yazdırdı.

2015 sonrası MacBook ve 2016 Sonrası MacBook Pro modellerinde kullanılan “Butterfly” tuş mekanizması çok çabuk kirleniyor. İnce yapı nedeniyle arasına kir dolan tuşlar kullanılmaz hale gelirken, bu sorun YouTube fenomeni Jonathan Mann tarafından en komik şekilde aktarılıyor. Yaşadığı sorunu dile getirmek adına şarkı yazan Mann, ağlanacak duruma güldürmeyi biliyor. Satın aldığı bilgisayarı için hazırladığı şarkısına “Boşluk tuşuna basıyorum ancak hiçbir şey olmuyor” ismini veren YouTuber, yaratıcılığını konuşturarak dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Şarkısında “Bu bilgisayar daha bir yıllık”, “Ve çok pahalı”, “Cihazın güncellenmesini çok bekledim” gibi sözler kullanan Jonathan Mann, şarkısını “Kendimi aptal gibi hissediyorum” şeklinde bitiriyor.

macbook klavye
macbook klavye

Tüm emek MacBook sorunu için

Apple’ın buradan ulaşabileceğiniz temizlik yönergesini kullanan ancak bir çözüme ulaşamayan Jonathan Mann’ın videosunu haberin girişinde izleyebilirsiniz. Bu konuda olukça popüler olan YouTube fenomeninin iPhone’un 2012 yılında yaşadığı anten sorunuyla alakalı hazırladığı videosu ise burada yer alıyor. Bu tarz yaratıcı işler herkes tarafından daha çok dikkat çekiyor. Ancak Jonathan Mann’e izlenme sayısı haricinde bir katkı sağlayacak gibi durmuyor.

YORUMLAR