reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Book Pro 2022

MacBook Air’i andıran Xiaomi Book Pro 2022 de geliyor

4 Temmuz tarihinde tanıtılacak ürünler arasında yapılan resmi paylaşıma göre Xiaomi Book Pro 2022 modeli de yer alıyor.

Bugün 4 Temmuz tarihinde Xiaomi Band 7 Pro modelinin tanıtılacağı duyuruldu. Ondan önce de amiral gemisi üç farklı telefondan oluşan Xiaomi 12S serisinin aynı tarihte tanıtılacağı açıklanmıştı. Şimdi ise aynı tarihte gelecek Xiaomi Book Pro 2022 ses getirdi. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere Apple’ın artık eski nesil haline gelen MacBook Air dizüstü bilgisayarını akıllara getiren ürün, söylendiği kadarıyla MacBook Air’den farklı olarak LCD değil OLED ekran üzerine kuruluyor. Hem de 4K çözünürlükte bir OLED ekran taşıdığı söylenen dizüstü bilgisayar, OLED panel ile gerçek siyahlar ve canlı renkler sunacak. Bu ekrandan dolayı biraz pahalı olacağı düşünülen model, her zaman taşınabilir bir seçenek olacak.

Book Pro 2022 hakkında henüz başka bir bilgi elimizde yer almıyor. Yüksek ihtimalle Intel ve Nvidia temelli olacak ürün, ilk olarak Çin’de satılacaktır. Daha sonra Türkiye dahil diğer pazarlarda da satılması olası olan dizüstü, bünyesinde ince gövdesinden dolayı tam boyutlu port taşımayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sol tarafında bir USB-C ve 3.5mm kulaklık girişinin yer aldığı görülen Book Pro 2022, ilk resmi tanıtımda gri renkte karşımıza çıkıyor. Büyük olasılıkla başka renk seçenekleri de olacak dizüstü bilgisayar, firmanın sunduğu güce oranla en hafif seçeneklerinden birisi olabilir.

Xiaomi Book Pro 2022 yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca