reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Book Pro 2022

OLED ekranıyla dikkat çeken Xiaomi Book Pro 2022 tanıtıldı

Xiaomi ürün gamını büyütüyor. Bu sefer özellikle ekran konusunda iddialı dizüstü bilgisayar Xiaomi Book Pro 2022 tanıtıldı.

Apple’ın M2 işlemcili sürüm ile birlikte artık eski nesil haline gelen MacBook Air dizüstü bilgisayarını akıllara getiren bir tasarıma sahip olan Xiaomi Book Pro 2022, MacBook Air’den farklı olarak LCD değil yüksek kaliteli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Spesifik olarak 14 inç ve 16 inç ekran boyutları ile elde edilecek olan ürün, OLED teknolojisi sayesinde gerçek siyahlar ve çok canlı renkleri bir araya getiriyor. Bu ekranı dokunmatik olarak tasarlayan Xiaomi, burada yüksek renk doğruluğu sunulduğunu ve sRGB ile DCI-P3’ün yüzde 100 kapsandığını açıklıyor. Gorilla Glass 3 ile korunan 16 inç modelde 4K, 14 inç modelde ise 2.8K çözünürlük tercih eden şirket, modellere Intel’in yeni nesil işlemcileri ile güç veriyor. En üstte Nvidia GeForce RTX 2050 ekran kartı ile donatılabilen dizüstü, 14.9 mm gövde kalınlığının da işaret ettiği üzere aşırı yüksek performans odaklanmıyor.

Yine de taşınabilirlik ve performans arasında güzel bir denge kuran Book Pro 2022, 12 saatin üzerinde genel kullanım vadediyor ve USB-C üzerinden 100W güçte hızlı şekilde şarj edilebiliyor. Bunun için ürünün yanından GaN temelli bir ufak ancak güçlü bir adaptör veriliyor. En üstte 16GB LPDDR5 RAM (5,200MHz, çift kanal) ve 512GB PCIe 4.0 SSD ile donatılan dizüstü, fan ile aktif olarak soğutuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Book Pro 2022 henüz tam olarak kesin değil ancak yüksek ihtimalle Türkiye’de resmi olarak satılmayacak ürünler arasında yer alıyor. Umuyoruz Xiaomi Türkiye bu konuda bizi yanıltır ve ürünü ileride Türkiye pazarına da getirir. Modelin yurt dışı fiyatı yaklaşık 970 dolardan başlıyor.

Xiaomi Book Pro 2022 yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca