reklamı kapat

POPÜLER

Manyetik tasarımıyla fark yaratan aksiyon kamerası; DJI Action 2 incelemesi

DJI Action 2

DJI ACTION 2 TASARIM

DJI Action 2 ile Osmo Action’ı birbirinden ayıran en büyük farklardan biri tasarım tarafında karşımıza çıkıyor. DJI Osmo Action klasik bir aksiyon kamera tasarımına sahipken DJI Action 2, modüler tasarımıyla dikkat çekiyor. Modüler tasarım sayesinde aksiyon kamerasına iki farklı modül takılabiliyor.  Osmo Action’ın gövdesinde kauçuk ve plastik malzemeleri yer alırken yeni modelin gövdesinde alüminyum alaşım malzeme kullanılıyor.  Bu malzeme sayesinde aksiyon kamerası hem kaliteli hem de dayanıklı görünüyor.  Kameranın arka tarafında 1,76 inçlik OLED ekran yer alıyor. Bir önceki modelin arka tarafında 2,25 inçlik LCD ekran bulunuyordu. Yeni modelde kullanılan OLED ekran ekranın daha canlı görünmesini sağlıyor. Ekranlar aynı zamanda Gorilla Glass’la kaplı. Bu sayede yeni modellerin ekranları darbelere ve düşmelere karşı da dayanıklı.

Yeni modelde opsiyonel olarak satılan dokunmatik ekranın boyutu da kamerada kullanılan ekranla aynı boyutta. Bir önceki modelin ön tarafında 1,4 inçlik LCD ekran yer aldığını hatırlatalım. Yeni modelde opsiyonel olarak satılan ekran takıldığında kamera daha gelişmiş özelliklere kavuşuyor. Kameranın üzerinde bir adet mikrofon yer alıyor. Ön taraftaki ekranda ise 3 adet mikrofon bulunuyor. Ekranda bununla birlikte 4’lü mikrofon özelliğine kavuşuyor. Bu sayede daha kaliteli mikrofon deneyimi elde edilebiliyor. Ayrıca bu ekran tercih edildiğinde kaydedilen videolardaki sesleri de duymak mümkün oluyor. Kamera tek olarak kullanıldığında kaydedilen videolarda sesler ne yazik ki duyulmuyor. Ayrıca güç modülü veya ön ekran modülü tercih edildiğinde kamera microSD kart desteğine de kavuşuyor. Sadece aksiyon kamerası kullanıldığında cihazın depolama kapasitesi 32 GB iken bu modüller kullanıldığında kameranın hafızası artırılabiliyor.

Ayrıca ön tarafa takılan ekran VLOG çekimi yapanlara büyük kolaylık sağlıyor.  Kamera boyun askı aparatıyla birlikte kullanıldığında yürürken de çekimler yapmak mümkün oluyor. Hem kompakt gövde hem de modüler tasarım sayesinde farklı çekim teknikleri uygulanabiliyor. Bu açıdan kameranın yeni tasarım felsefesini başarılı bulduk. Kamera herhangi bir su kabıyla kullanılmadığında 10 metreye kadar suya dayanıklı. Su kabı kullanıldığında suya dayanıklılık 100 metreye kadar çıkıyor. Bu sayede kamera deniz altında da gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.