reklamı kapat

POPÜLER

DJI Action 2

Manyetik tasarımıyla fark yaratan aksiyon kamerası; DJI Action 2 incelemesi

 - Güncelleme: 03 Nisan 2022 12:16

2019 yılında Osmo Action modeliyle aksiyon kamera pazarına giriş yapan DJI, bu kamerayla GoPro’nun Hero 7 kamerasını hedef almıştı. Genel performansıyla beğeni kazanan Osmo Action’ın ardından DJI Action 2 lanse edildi.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında duyurulan kamera kısa bir süre önce İstanbul’da gerçekleşen basın etkinliğinde tanıtılmış, biz de LOG ekibi olarak bu etkinliğe katılmış ve kameranın sunduğu deneyimi ilk kez orada deneme fırsatı bulmuştuk. Sunduğu özelliklerle beğenimizi kazanan DJI Action 2 nihayet ofisimize geldi. Osmo Action’ın geliştirilmiş bir versiyonu olan DJI Action 2, modüler yapısıyla fark yaratıyor. DJI Action 2 iki farklı modeliyle Türkiye’de satın alınabiliyor. Güç modülü combo paketi tercih edildiğinde cihaz ekstra bir bataryayla geliyor.

Çift ekranlı combo paketinde ise  kameraya hem ekstra güç sağlanıyor hem de ikinci bir ekran geliyor. Bu ekran VLOG çekimi yapanlara kolaylık sağlıyor. DJI bize Action 2’nin çift ekranlı combo paketini gönderdi. En uzun pil ömrüne sahip modelini satın almayı düşünüyorsanız güç modülü combo paketini tercih etmeniz gerekiyor. Bu paket çift ekranlı pakete kıyasla 20 dakikalık daha uzun bir pil ömrü sunuyor.  Çok hafif yapısıyla dikkat çeken kameranın tasarımından söz edelim.