reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel dünyasındaki Thor 4 ve Guardians of the Galaxy 3 karmaşası

Marvel stüdyoları geçtiğimiz günlerde dördüncü fazda seyredeceğimiz projeleri duyurdu. Bunlar arasında daha önce duyurulan Guardians of the Galaxy 3 yer almazken, Thor 4‘e dair detaylar kesinleşti. Bu durum da hayranların kafasını fazlasıyla karıştırdı.

Kısaca özetlemek gerekirse Avengers Endgame filminin finalinde Thor’u Guardians of the Galaxy ekibiyle birlikte gördük. Hatta ekibin yeni liderinin kim olacağına dair ufak ve tatlı bir tartışma bile yaşandı. Bu sebeple herkes Thor’u Guardians of the Galaxy‘nin üçüncü filminde görmeyi bekliyordu. Marvel stüdyoları cephesinde yaşanan karmaşa bu beklentiyi boşa çıkarttı. James Gunn’ın önce kovulup sonra yeniden işe alınması üçüncü filmin gecikmesine neden oldu. Öte yandan Taika Waititi‘nin yöneteceği Thor Love and Thunder duyuruldu. Hayranların kafasını karıştıran soruyu yanıtlayan James Gunn oldu. Marvel hayranlarından birinin “Thor Love and Thunder, Guardians of the Galaxy 3’ten önce mi geçecek sonra mı?” sorusuna James Gunn “Önce” yanıtını verdi. Böylece Marvel Sinematik Evreni’ndeki zaman akışı netlik kazanmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Marvel soruları

Öte yandan bu yanıtla birlikte yeni sorular gündeme geldi. Avengers Endgame filminin bittiği noktayı düşünürsek hikaye buradan Thor’un dördüncü filmine nasıl bağlanacak? Guardians of the Galaxy ekibini serinin dördüncü filminde görecek miyiz? Yoksa Thor’la Guardians of the Galaxy‘nin yolları kısa süre sonra ayrılacak mı? Açıkçası bu sorulara şimdiden yanıt vermek imkansız görünüyor. Zaman içinde Marvel’ın yapacağı açıklamalarla her şey netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı