reklamı kapat

POPÜLER

jane foster

Marvel’ın Thor dünyasında Jane Foster eksikliğine bulduğu açıklama

Marvel yakında Jane Foster karakterini geri döndürmeye hazırlanıyor. Peki bu karakterin uzun zamandır ortalarda görünmüyor olması nasıl açıklanacak? Natalie Portman Thor Love and Thunder odaklı son açıklaması bu konuda bizlere genel bir fikir veriyor.

Bildiğiniz gibi Jane Foster başlangıçta Thor dünyasının önemli karakterlerinden biriydi. Onu son olarak The Dark World filminde görmüştük. Üçüncü film olan Ragnarok öncekilerden çok farklı bir tarz benimsedi ve farklı bir hikaye anlattı. Sonrasın Natalie Portman’ın Marvel Sinematik Evreni’nden ayrıldığına dair pek çok haber gündeme geldi. Araya giren Avengers Infinity War ve Avengers Endgame ile bu durum aklımızdan çıkıp gitti. Fakat Marvel dördüncü Thor’da Jane Foster’ı geri döndürmeye hazırlanıyor. Karakterin ortalıkta görünmediği süre için de oldukça basit bir açıklama kullanılacak gibi görünüyor. Bu durum Natalie Portman‘ın kendisine yöneltilen genel Thor Love and Thunder sorusuna verdiği yanıtla ortaya çıkıyor.

Marvel’ın Jane Foster çözümü

“Dördüncü film için benle iletişime geçtiler. Elbette karakterim üçüncü filmde yoktu. Çünkü filmin hikayesi dünyada geçmiyordu ve Jane Foster elbette dünyadaydı. Bana gelip dördüncü filme dair fikirlerinden bahsettiler. Çizgi romanlardaki Lady Thor hikayelerinden birini ele almak istediklerini söylediler. Bu fikir beni fazlasıyla heyecanlandırdı. Taika Waititi ile çalışmak istedim. Ayrıca Tessa Thompson ve Chris Hemsworth’ü de çok seviyorum. Onlarla yeniden çalışma fırsatı bulduğum için mutluyum. Mjolnir’i kaldırmak için heyecanlanıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası karmaşık açıklamlar yerine Marvel stüdyolarının böyle bir tercih yapması çok daha doğal olacak. Bu sayede zorlama bir hikaye seyretmeyeceğiz. Thor ve Jane’in yollarının yeniden, farklı koşullarda kesişmesine şahit olacağız.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı