reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes, akıllı saat Pebble ile iş birliğine gidiyor


2013 için giyilebilir teknoloji ürünlerinin yılı oldu demek yanlış olmayacaktır. Bu ürünler içerisinde en çok dikkat çeken gelişmeyi gösteren ve 2014 yılında da oldukça sık olarak karşılaşmayı beklediğimiz akıllı saatler ise tam anlamıyla seneye damgasını vurdu. Son olarak, CES 2014 Tüketici Elektroniği Fuarı öncesinde Mercedes, akıllı saat Pebble ile stratejik ortaklık anlaşması yaptıklarını duyurdu.

Mercedes tarafından kullanıcıların akıllı telefonlarına özel olarak geliştirilen Digital DriveStyle uygulaması aracılığıyla otomobile özel uyarı ve bilgilendirmeler Pebble akıllı saat üzerinden görüntülenebilecek. Bu uyarı ve bilgilendirmeler içinde; yakıt durumu, otomobilin lokasyonu, kapıların kilitlu olup olmadığı gibi detaylar yer alıyor. Aynı zamanda trafik sıkışıklığı veya kaza gibi durumlarda araçta yer alan navigasyon ekranı yerine sürücünün akıllı saat aracılığıyla bilgilendirilmesi gibi özellikler de uygulama ile birlikte geliyor.
Mercedes-Pebble-smartwatch-2
Akıllı saatin yan tarafında yer alan tuşlara kullanıcılar farklı özellikler atayarak şarkı değiştirme, Siri’yi çalıştırarak sesle kontrol gibi birçok işlem yapabilecek. Mercedes ve Pebble iş birliğinin daha detaylı sonuçlarını ocak ayındaki CES 2014’te hem Mercedes hem de Pebble stantlarında görebileceğiz.