reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft

Microsoft, milyar dolarlık kampüs yenileme planını duyurdu [Video]

Yazılım devi Microsoft, 1986 yılından bu yana Washington Redmond‘da yer alan genel merkezinde faaliyet gösteriyor. Bunu değiştirmek istemeyen şirket, milyar dolarlık kampüs yenileme sürecine başlıyor.

Başta Apple olmak üzere birçok teknoloji devi gelecek ihtiyaçları doğrultusunda yeni merkez yatırımları yapıyor. Bu açıdan geleceği planlaya Microsoft, ekstra 8,000 yeni çalışana yer sağlamak adına genel merkezini yenilemeye hazırlanıyor. 2018’in sonbahar ayarlarında başlayacak olan çalışma, Redmond kampüsünü çok daha büyük bir iş ve yaşam ortamı haline getirecek. Ancak yazılım şirketi süreci Apple gibi tek seferde bitirmeyecek. Söylendiği kadarıyla önümüzeki 5 ile 7 yıl içerisinde mevcut yapılara ek olarak 18 yeni bina inşa edilecek. Buna ek olarak sadece yayalara özel bir köprü ve 150 milyon dolarlık ulaşım ağı kuracağını belirten şirket, yeni kampüsüyle adeta bir şehir merkezi oluşturacak. Çalışanların hem iş hem de sosyal ihtiyaçlarına yönelik planlanan merkez, bünyesinde uzun bir yürüyüş yolu dahi barındıracak.

Microsoft yenilene kampüsüyle geleceğe hazır olacak

Yapacağı milyar dolarlık yatırımla mevcut çalışma alanına 6.7 milyon metrekare yenilenmiş çalışma alanını ekleyecek olan Microsoft, böylece gelecek ihtiyaçlarını modern şekilde karşılayabilecek. Tam 180 futbol sahasına denk gelen bu büyük proje, içerisinde gerçek bir futbol sahası dahi bulunduruyor.

Video