reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan Android çıkarması!

Microsoft geliştirdiği uygulamaları yalnızca kendi cihazlarına saklamak yerine rakip -veya kendi deyimiyle partner- firmalara da dağıtmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Cortana’nın iOS ve Android’e geleceğini açıklayan yazılım devi, bu kez Office araçlarını yeni partnerlerinin hizmetine sunduğunu onayladı.

Microsoft’un partnerleriyle imzaladığı anlaşma kapsamında Word, Excel, PowerPoint, Skype, OneNote ve OneDrive uygulamaları, birçok Android cihazda ön yüklü gelecek. Dünyanın farklı yerlerinden büyük küçük birçok üreticinin dahil olduğu partnerler arasında LG ve Sony gibi dev isimler de bulunuyor. Buna göre gelecek nesil LG ve Sony cihazlarda kullanıcılar Microsoft uygulamalarından yararlanabilecek. Söz konusu anlaşma şimdilik yalnızca tabletleri kapsıyor. Önümüzdeki günlerde akıllı telefon için de aynı kararın uygulanması olası.

Daha önce Dell ve Samsung gibi isimlerle de benzer anlaşmalar yapan Microsoft, 18 yeni isimle daha anlaşarak partner sayısını toplamda 31’e çıkardı. Yazılım devinin platformlar arası uygulama geliştirme stratejisi tüm hızıyla devam edeceğe benziyor.

İLGİLİ HABERLER