reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un son harikası: Surface Dial [Video]

Microsoft‘un gerçekleştirdiği lansmanda Surface Studio‘dan sonra dikkatimizi en çok çeken ürünü Surface Dial oldu. Bu basık silindirin marifetleri kullanıcıları etkileyecek cinsten.

Microsoft “az ama öz” tasarım anlayışının gücünü fark etmiş olacak ki bu akşam tanıtılan ürünler sade tasarımlarıyla dikkat çekerken yapabildikleriyle de heyecan yarattı. O ürünlerden biri de Surface Dial. Basık bir silindir şeklindeki tasarımıyla her ne kadar kağıt tutacağı gibi görünse de alüminyum gövdesi gelişmiş bir kontrol imkanı ve titreşimli geri bildirimler sunuyor. Sezgisel bir kullanımı tetikleyen Surface Dial, işlemleri hiç olmadığı kadar kolaylaştırmayı amaçlıyor.

99 dolarlık bu küçük “touchpad” dokunmatik ekran üzerinde adeta bir modern palet görevi görüyor. Direkt olarak ekran üzerinde kullanabileceğiniz Surface Dial, her gün gerçekleştirdiğiniz görevleri tek dokunuşla ya da döndürerek yapmayı sağlıyor. Aynı zamanda cihaz 3D çizimlerin kontrolünü de kolaylaştırıyor. Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi Microsoft’un da pek çok uygulamasına destek veren Dial, Surface Studio, Surface Book ve Surface Pro 4 ile çalışabiliyor. Surface Dial’ın desteklediği üçüncü parti uygulamalar arasında Sketchable, Mental Canvas, Drawboard PDF, Moho 12, StaffPad ve Bluebeam Revu yer alıyor. Uygulamalara göre özelliklerini kişiselleştirebileceğiniz cihaz, 2 adet AAA pille çalışıyor.

VİDEO