reklamı kapat

POPÜLER

Mobil cihaz dostu sıra dışı televizyon; Samsung The Sero TV incelemesi

SAMSUNG THE SERO PERFORMANS

Samsung The Sero, Samsung’un üst televizyonlarında alışık olduğumuz QLED ekran teknolojisine destek veriyor. Yüzde 100 renk hacmi sunan model QLED televizyonlarda gördüğümüz performansın benzerini sergiliyor. Netflix ve Amazon Prime Video üzerinden izlediğimiz videolarda capcanlı ve parlak görüntüler sunan televizyon sunduğu görüntü kalitesiyle övgüyü hak ediyor.

Televizyon hem karanlık hem de parlak sahnelerde gerçekçi renkler sunmasıyla bizim ilgimizi çekmeyi başardı. Yapay zeka desteği de bulunan televizyon 4K çözünürlükte olmayan görüntüleri de 4K çözünürlük kalitesine yükseltebiliyor. Bunun için içeriklerdeki her sahne analiz ediliyor. Televizyonda bununla birlikte uyum sağlayan görüntü özelliği de bulunuyor. Bu özellik odadaki ışık değişikliklerini algılıyor ve buna göre parlaklık ve kontrast ayarlarını otomatik olarak sağlıyor.

Samsung The Sero modelinde kısa bir süre önce 8K QLED modelinde incelediğimiz ambiyans modu da yer alıyor. Ambiyans modu televizyondaki arka plan görüntülerini kullanarak televizyonu bir sanat eserine dönüştürmeye imkan tanıyor. Televizyonda hazır tasarımlar ve duvar kağıtlarını seçebileceğiniz gibi SmarThings uygulaması ile duvarınızın fotoğrafını çekerek televizyonunuzun arka planında da kullanabiliyorsunuz. Ambiyans modu haricinde bu model dikey kullanımda çeşitli duvar kağıtlarını, saat arayüzlerini, posterleri ve fotoğrafları da barındırıyor. Televizyon açıkken farklı modları görüntülemek gerçekten de etkileyici.

Televizyonda bunun haricinde Apple TV desteği de mevcut. Apple TV uygulaması üzerinden iTunes’ta yer alan filmler kiralanabiliyor veya satın alınabiliyor. Bunun haricinde herhangi bir Apple TV’ye ihtiyaç duyulmadan iOS’li cihazlar üzerindeki içerikler AirPlay aracılığıyla televizyona aktarılabiliyor.