reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad mini için iPad Pro tarzı tasarım ortaya çıktı

Modern iPad mini geliyor; büyük ekranlı Apple Silikon iMac de yolda

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, firmadan gelecek yeni ürünleri bir kez daha gündeme taşıdı. iPad mini ve iMac merkezde.

Apple, Gurman’ın açıklamasına göre yeni nesil iPad mini modelinin önümüzdeki son bahar aylarında satışa sunuyor. Bu modelin resmi olarak eylül etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

iPad Pro’lar ve yeni iPad Air gibi ince çerçevelere sahip olacak yani çok modern görünecek yeni “mini“, son nesil güçlü bir işlemci kullanacak. Burada bir M1 beklentisi ise kesinlikle yer almıyor çünkü Apple Silikon işlemciler sadece “Pro” iPad’lerde yer alıyor.

Face ID ya da yeni nesil iPad Air gibi güç tuşuna entegre üste konumlandırılmış Touch ID taşıyacak yeni iPad mini, yüksek ihtimalle beş farklı renk seçeneğiyle raflardaki yerini alacak. Modeldeki ekran 8.5 inç ile 9 inç arasında bir boyutta olacak. Bu boyut sayesinde ürün tek elde rahatlıkla kontrol edilebilecek.

Apple’ın eylül etkinliğinde detaylarına aşağıda yer verdiğimiz 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri ve iPhone 13 ailesi de gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil iPad mini yanında büyük ekranlı iMac de çok merak uyandırıyor

Biliyorsunuz şu an yeni nesil olarak sadece 24 inç ekranlı iMac satışta. Ancak bu ekran çoğu kişiye ufak geliyor. Gurman’a göre büyük ekranlı model yolda. Bu iMac, direkt olarak 27 inç modellerin yerini alacak yüzde 99 ihtimalle 32 inç ya da 34 inç ekran boyutu sunacak.

24 inç model için hatırlamak adına şu an üç farklı versiyon sunuluyor. 8 Çekirdekli CPU ve 7 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için fiyat 14.499 TL. 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için fiyat 16.699 TL.

Aynı özellikler depolama 256 GB’tan 512 GB’a çıktığı zaman fiyat 18.899 TL seviyesine ulaşıyor. Türkiye’de en pahalı 24 inç iMac tam 29 bin TL‘ye kadar çıkıyor. Bu son sürümde 16 GB RAM + 2 TB SSD + Magic Mouse + Magic Trackpad yer alıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli