reklamı kapat

POPÜLER

Monochroma

Monochroma incelemesi

Ne yazık ki bu sayfalarda Türk yapımcıların ellerinden çıkma bir oyuna yer verme şansımız çok fazla olmuyor. Olduğunda ise yokluğun getirdiği kabullenme hissiyatıyla gereğinden fazla övmek durumunda kalabiliyoruz. Neyse ki Monochroma’nın varlıkta bile gideri var

Gözlerden ırak pek çok oyunun aksine Monochroma’nın doğum anından serpilme dönemine kadar sürecine tanıklık etme imkanına sahip olduk. Oyun, yapımcıların gerçekleştirdikleri tanıtımlar bir yana, yapım sürecini doğrudan etkileyen Kickstarter ve Steam Greenlight kampanyaları sayesinde de göz önünden hiç ayrılmadı.

Detaylarının gelmeye başladığı ilk andan itibaren ülkemiz standartlarının oldukça üzerinde bir yapımla karşılaşacağımızı az çok anlamıştık zaten ancak dahil oldukları kampanyaların da birer birer başarılı olmasıyla global anlamda adından söz ettirecek bir oyunun geldiğini kabullenmemiz gerekti. 80 bin dolar hedefiyle yola çıkılan Kickstarter kampanyasında yaklaşık olarak 85 bin dolar destek toplayarak başarılı olunması, bu oyunun yapımının gerçekleşmesi için en temel etmen oldu. Parasal sıkıntıların en önemli engeli oluşturduğu ülkemizde bizzat oyuncular ortadaki kısıtlamayı kaldırmış oldu böylece.

ETİKETLER
YORUMLAR