reklamı kapat

POPÜLER

Yeni benzin ve motorin zamlarına yakından bakın

Motorin fiyatlarına sürücüleri üzecek yeni müdahale

Akaryakıt sektörü yetkililerinden gelen son bilgilere göre gelen zamlara bir yenisi ekleniyor. Buna göre motorin fiyatlarına yeni bir artış yaşandı.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları özellikle son 2 aydır oldukça değişken. Yaşanan kur değişimlerinin yanında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını da bu durumda etkili oldu. Üst üste gelen indirimlerin arından piyasalar normale dönmeye başladı. Talep ve üretim arttı. Hal böyle olunca yeni bir zam kaçınılmaz oldu. Gelen son bilgilere göre 7 Temmuz’dan itibaren geçerli yeni bir zam geldi. Buna göre, motorin litre fiyatlarında ortalama 10 kuruş artış yaşandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) ise  konu ile ilgili,  “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 07/07/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 10 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı motorin fiyatları ne kadar olacak?

Fiyat artışının ardından motorin litre satış fiyatı ortalama İstanbul’da 5,82 liradan 5,92 liraya, Ankara’da 5,87 liradan 5,97 liraya ve İzmir’de 5,91 liradan 6,01 liraya yükseliyor. Sürücülerin ortak endişesi ise arkası arkasına yapılan zamların devamının gelip gelmeyeceği oldu. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi