reklamı kapat

POPÜLER

2021 Toyota Mirai

Nefes kesen dönüşümle geliyor; 2021 Toyota Mirai ile tanışın

Tokyo Otomobil Fuarı’nın en iddialı modellerinden birisi olacak 2021 Toyota Mirai, kısa süre içerisinde seri üretim bandına çıkarılacak.

Halihazırda kullanıcılara sunduğu ürün gamının tamamına hibrit teknolojisini sunan ve elektrik dönüşümüne erken dahil olan isimlerin başında şüphesiz Toyota var. Markanın yeni nesil trendleri yakalama konusundaki bu özenini hidrojen yakıt projelerinde de sık sık görüyoruz. Bu parolayla hayata geçirdiği Mirai modelini 2015 yılından beridir piyasaya sunan Japonya merkezli üretici, ikinci jenerasyon hazırlıklarını ilk kez Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Büyük oranda seri üretime hazır olsa da şimdilik konsept olarak nitelendirilen 2021 Toyota Mirai, kelimenin tam anlamıyla sınıf atlamaya geliyor. Özellike tasarım konusunda birinci jenerasyonla uzaktan yakından alakası olmayan bir otomobili kullanıcılara sunacak olan mühendisler, Lexus dinamiklerinden faydalanmayı tercih ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Toyota Mirai hakkında öne çıkan ilk detaylar

Yapılan tasarım değişikliğiyle birlikte çok daha arzulanan bir otomobil olacağını düşündüğümüz Mirai’de iş sadece bununla sınırlı kalmış değil. Otomobilde arkadan itiş mimarisine de geçen Toyota’nın bu görünümü sportif sürüşle de desteklemek istediği çok net bir şekilde ortada. Menzil kısmında da yerini aldığı modelden yüzde 30 oranında daha ileriye taşındığı vurgulanan otomobilde hidrojen ve elektrik ortaklığıyla 630 kilometreye varan rakamlar konuşuluyor. Otomobilin kokpit bölümü de dışarıda hissettirdiği premium görüntüyü tamamlayacak parçalarla desteklenmiş. 12,3 inçlik multimedya ekran, 8 inçlik dijital sürücü ekranı, artırılan malzeme kalitesi ve yeni konsol tasarımı bu noktada farkı kesinlikle hissettirecek. Toyota’nın kullanıcılara “Mirai’yi çevreci veye ekonomik olduğu için değil, gerçekten beğendiğim için istiyorum” dedirtmek için geliştirdiğini vurguladığı ikinci jenerasyonun tüm detaylarını 24 Ekim’deki fuarda göreceğiz.