reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Mirai, Geleceğe Dönüş’ü sunar [Video]

Uçan araba, hoverboard, hologram, tablet, akıllı gözlük, akıllı pizza fırını, görüntülü konuşma, parmak izi teknolojisi ve dahası. Kimisi gerçekleşti, kimisi hayallerde kaldı. Peki çöple çalışan araba desek? Gelecekten gelen teknoloji bugün karşılığını Toyota Mirai ile buldu.

Bugün 21 Ekim 2015. Marty McFly’ın geleceğe, yani günümüze geldiği gün. Bizzat kendisi gelmedi belki ancak beklenen tarih geldi çattı ve Toyota da verdiği sözü tutarak “çöple çalışan” Mirai’yi görücüye çıkardı. Toyota Mirai elbette çöple çalışmıyor. Ancak çöpü yakıta dönüştüren bir teknolojiye sahip. Hidrojen yakıt hücresine sahip olan otomobil, Toyota’nın deyimiyle “gücünü gelecekten alıyor.” Ve o otomobil bugün Marty McFly ve Doktor Emmett Brown’un huzurlarına çıkıyor.

Japon üretici, Geleceğe Dönüş efsanesinin 30’uncu yılını kutlamak adına serinin iki kahramanıyla ortak bir reklam kampanyası yürüttü. Reklam filminde serinin hayranı bir bilim meraklısı, Delorean kadar olmasa da bünyesinde gelecekten birçok parça taşıyan Toyota Mirai’yi Marty ve Dr. Brown’a tanıtıyor. Çöpün biyoyakıta nasıl dönüştürüldüğünü eğlenceli bir şekilde anlatan reklam filmini hemen yukarıdan izleyebilirsiniz. Toyota’nın yine Geleceğe Dönüş temalı interaktif web sitesini ise buradan ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Toyota Mirai, Geleceğe Dönüş’ü sunar [Video]” için bir cevap

  1. Atakan Arısoy dedi ki:

    hidrojenin kilogramı 13,99$ a yani 41 TLye denk geliyor (kdv hariç)
    biraz daha ileriki geleceği bekliyces demekki.