reklamı kapat

POPÜLER

nesli tükenmekte olan hayvanlar

Nesli tükenmek üzere olan hayvanlar için nefes kesen fotoğraf projesi [Galeri]

İngiliz fotoğrafçı Tim Flach hem etkileyici hem de kalp kıran bir çalışmaya imza atıyor. Flach belki de bir daha görme şansı elde edemeyeceğiniz nesli tükenmek üzere olan hayvanlar üzerine çalışıyor.

Küresel ısınma, kirlilik, orman tahripleri ve çok daha fazlası nesli tükenmek üzere olan hayvanlar için tehlikeyi artırıyor. Hayvanların doğal ortamına yapılan insan müdahalesi ile belki de asla görme şansı elde edemeyeceğimiz pek çok hayvan tarihe karışıyor ya da karışmak üzere. Tim Flach, hala hayatta olan ancak nesilleri ciddi tehlikedeki hayvanlar için ise bir adım atıyor ve fotoğraf projesiyle konuya dikkat çekmeye çalışıyor. İnsan faktörünün oluşturduğu yıkımın önüne geçilemezse İngiliz fotoğrafçının kadrajına yerleştirdiği bu hayvanlar da yavaş yavaş yok olacak. Flach’ın projesi ile belki de bir daha göremeyeceğimiz hayvanları da son kez görme şansı elde ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki yıllık büyük gezi

Söz konusu projede fotoğrafçının iki yıl boyunca dünyanın dört bir yanında hayvanların izini sürdüğü kaydediliyor. Etkileyici kareler yakalayabilmek için kendini projeye adayan fotoğrafçı ortaya bu nefes kesen fotoğrafları çıkarıyor. Fotoğrafçının listesi ise esasen hayli uzun. İberya vaşağından kar parsına uzanan listedeki fotoğraflar ise güzelliğiyle mest ediyor. Sadece nesli tehlikede olanları değil, genel olarak hayvan fotoğrafları da çeken Flach’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Nesli tükenmekte olan hayvanları fotoğraflayan National Geographic fotoğrafçısı