reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Twitch

Nvidia, Twitch ve OBS ile güzel bir ortaklık kurdu

 - Güncelleme: 10 Ocak 2024 13:28

Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından olan Twitch, ekran kartı devi Nvidia ve OBS güzel bir ortaklık kurduklarını duyurdu.

Nvidia, CES 2024 kapsamında sadece SUPER serisi yeni ekran kartlarını tanıtmadı. Firma aynı zamanda Twitch ve OBS ile bir araya gelerek bu ayın sonunda beta olarak kullanıma sunulacak olan yeni bir yayın özelliğini de duyurdu. Bu RTX serisi ekran kartı sahiplerine sunulacak özellik, aktarıldığı kadarıyla yayıncıların Twitch’e farklı çözünürlük ve kalite seviyelerinde eşzamanlı yayın iletmesine olanak tanıyacak. Bu altyapı partner olmayan yayıncıların birden fazla çözünürlük ve kalite seviyesinde yayın yapmasına da olanak tanıyacak, bunun faydası izleyicilerin daha akıcı / kaliteli bir izleme deneyimi elde etmesi olarak geriye dönecek. Bu altyapıyı denemek isteyen yayıncılar, bugün itibarıyla kişisel yayın araçları paneli üzerinden beta test katılımında bulunabiliyor. Twitch bu arada RTX 40 serisi ekran kartlarında 4K ve AV1 yayın denemeleri de yapıyor, esas bu konu uzun zamandır büyük bir merakla bekleniyor. Spesifik olarak Twitch bu aralar daha çok cinsellik konusunda gündeme geliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En son platformda çıplaklığın ima edilmesini de yasakladı ve eski süreç için ban uyarısı yapıldı. Bu konuda, “Yaptığımız güncelleme yayıncıların vücutlarını veya kıyafetlerini engellemek için siyah sansür çubukları ya da başka öğeler kullandığı ve kadraj dışı kullanımlarla izleyicilerin yayıncının tamamen veya kısmen çıplak olduğunu sanmasına neden olan son metaya yanıt olarak yapılmıştır.” diyen Twitch süreçte ayrıca, “Çoğu yayıncı bu içeriği uygun şekilde etiketlemiş ve nesnenin arkasında veya kadraj dışında kıyafet giyiyor olsa da, birçok kullanıcı için bu içeriğin küçük resimleri Twitch’teki deneyimleri için rahatsız edici olmaya başladı. Cinsel Tema etiketiyle etiketlenmiş içerikler ana sayfada gösterilmese de, bu içerikler kategorilerde gösteriliyor ve birçok kullanıcının Twitch’te içerik bulmak için bu sayfaları sık sık ziyaret ettiğinin farkındayız.” açıklamasını yaptı.

Nvidia haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER