reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Twitch

Nvidia, Twitch ve OBS yayın kalitesini artıran bir sistem kullanıma sundu

Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından olan Twitch, geçtiğimiz aylarda ekran kartı devi Nvidia ve OBS ile güzel bir ortaklık kurmuştu.

Nvidia, CES 2024 kapsamında sadece SUPER serisi yeni ekran kartlarını tanıtmadı. Firma aynı zamanda Twitch ve OBS ile bir araya gelerek yeni bir yayın özelliğini de duyurdu. Bu özellik yayıncıların Twitch’e farklı çözünürlük ve kalite seviyelerinde eşzamanlı yayın iletmesine olanak tanıyor. Bu altyapı partner olmayan yayıncıların birden fazla çözünürlük ve kalite seviyesinde yayın yapmasına da olanak tanıyor, bunun faydası izleyicilerin daha akıcı / kaliteli bir izleme deneyimi elde etmesi olarak geriye dönüyor. Halen “beta” testleri yapılan “Enhanced Broadcasting” isimli sistem, artık herkes tarafından OBS’in 30.2 RC1 sürümünde ve Nvidia’nın GeForce 900 serisi ya da sonraki GPU’larında aktif olarak kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitch son aylarda çok sayıda dikkat çeken adım attı. Örneğin şirket platformda çıplaklığın ima edilmesini yasakladı ve eski süreç için ban uyarısı yaptı. Bu konuda, “Yaptığımız güncelleme yayıncıların vücutlarını veya kıyafetlerini engellemek için siyah sansür çubukları ya da başka öğeler kullandığı ve kadraj dışı kullanımlarla izleyicilerin yayıncının tamamen veya kısmen çıplak olduğunu sanmasına neden olan son metaya yanıt olarak yapılmıştır.” diyen Twitch süreçte ayrıca, “Çoğu yayıncı bu içeriği uygun şekilde etiketlemiş ve nesnenin arkasında veya kadraj dışında kıyafet giyiyor olsa da, birçok kullanıcı için bu içeriğin küçük resimleri Twitch’teki deneyimleri için rahatsız edici olmaya başladı. Cinsel Tema etiketiyle etiketlenmiş içerikler ana sayfada gösterilmese de, bu içerikler kategorilerde gösteriliyor ve birçok kullanıcının Twitch’te içerik bulmak için bu sayfaları sık sık ziyaret ettiğinin farkındayız.” açıklamasını yapmıştı.

Nvidia haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER