reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X

OLED ekranlı iPhone X hakkında önemli gelişme

Apple’ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone X ile ilgili kötü haberler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce paylaştığımız bir haberde iPhone X siparişi veren kullanıcıların ilk etapta sıkıntıyla karşılaşabileceğini belirtmiştik. Güvenilir kaynaklardan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X satın alan kullanıcıların birkaç hafta bekleyeceğini belirtmiş ve bu sıkıntıların önümüzdeki yıl çözüme kavuşacağını dile getirmişti.

Bu haberin üzerinden çok geçmeden iPhone X ile ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Yeni gelen son dedikodulara göre Apple, son günlerde iPhone X’in üretimiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Analist Christopher Case’e göre Apple, iPhone X’in üretimine henüz başlamadı. Telefonun üretiminin önümüzdeki ayın ortasında başlayacağını belirten Case, ikinci parti telefonların üretiminin aralık ayının ortasına sarkabileceği ifade ediliyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la hemen hemen aynı tasarıma sahip olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın müşteriler tarafından çok fazla ilgi çekmediği göz önüne alınırsa Apple fanlarının çoğunun iPhone X’i satın almayı düşündüğünü söyleyebiliriz. Yeniden tasarlanan cam/paslanmaz çelik gövdesi ve güçlü performansıyla fark yaratan iPhone X, hem Apple fanlarının hem de teknoloji dünyasının beklentilerini karşılayacak yeniliklerle geliyor.

iPhone X
iPhone X
iPhone X

5,8 inçlik OLED ekranıyla dikkat çeken iPhone X, tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşuna elvada diyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. A11 Bionic işlemcisiyle de performans çıtasını en üst noktaya taşıyan iPhone X’in Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise belirsizliğini koruyor. Aralık ayında satışa sunulmasını beklediğimiz iPhone X’in yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün.