reklamı kapat

POPÜLER

Otogaz (LPG)

Otogaz (LPG) kullanan sürücülerin dikkatine; yeni bir zam yapıldı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre LPG fiyatlarına sürücüleri endişelendiren bir müdahale yapılıdı.

Değişen kur oranlarının ve dünyada artan petrol fiyatlarının ardından akaryakıt fiyatlarına bir dizi zam gelmişti. Oluşan bu olumsuz durumun nedeni ise küresel siyasi gerilim olarak gösteriliyor.Bu zamların bazıları pompa fiyatlarına yansımış bazıları ise Eşel Mobil’den karşılanmıştı. Akaryakıt giderlerini azaltmak isteyen çoğu otogaz, diğer adıyla LPG kullanıcısının gözü kulağı Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasındaydı. Beklenen açıklama kullanıcıları endişelendirdi. Buna göre LPG fiyatlarına zam yapılma kararı alındı. 07 Aralık gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere otogaz litre fiyatı 12 kuruş arttı. Ancak sevindirici haber zammın şimdilik kullanıcıların cebine yansımaması oldu. Yapılan zam devletin ÖTV payından karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otogaz (LPG) Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri dönüyor. Anlayacağınız son artışlar pompa fiyatlarına direk olarak yansımıyor. Bu da demek oluyor ki Eşel Mobil sistemi şimdilik devrede. Gelecek zamlar için LPG pompa fiyatlarında artış yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor.

İlginizi çekebilir

Mustang Mach E sürüş görüntüleri