reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Elite 2

Oyun deneyimine seviye atlatan yeni kumanda: Xbox Elite 2 [Video]

E3 2019, Microsoft sunumuyla açılışı yaparak oyun severler için hareket bir haftayı da başlattı. Xbox Elite 2 kontrolcüsünü de ortaya çıkaran firma, oyunda profesyonelliği bir seviye daha yukarı çekiyor.

Keanu Reeves’li Cyberpunk 2077 ve George R.R. Martin imzalı Elden Ring gibi heyecan verici oyun duyurularına imza atılan E3 2019’da Microsoft da oyun keyfini artırmayı amaçlayan yeni Xbox Elite 2 kontrolcüsünü müjdeledi. Tam adı Xbox Elite Wireless Controller Series 2 olan kontrolcü yeni detaylarıyla profesyonelliğini artırıyor. Microsoft kumandanın “yeniden inşa edildiğini” belirtiyor. Joy Stickler’in hassasiyetini artık çok daha etkili bir şekilde ayarlayabileceğiniz kumandanın tuş takımında da ciddi iyileştirmeler bulunuyor. Oynadığınız oyuna göre özelleştirebileceğiniz kumanda 3 farklı profile kadar kayda izin veriyor. Böylelikle en çok oynadığınız üç oyuna özel ayarlar her zaman erişilebilir oluyor. Kumanda elbette hem Xbox hem de PC’de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xbox Elite 2

Xbox Elite 2 donanımı da yeniliyor

Yeni kontrolcü gövdesinde USB-C bağlantı noktası taşıyor. Bluetooth desteği sunan kumandada yeniden şarj edilebilir pil düzeni kullanılıyor. Microsoft’un açıklamalarına göre kumandanın pili şarj başına 40 saate varan bir deneyim sunuyor. Böylelikle sık şarj etme gibi bir dert de olmuyor. Genel olarak bakıldığında mevcut tasarımın iyileştirilmiş olmasının yanı sıra kumandanın sundukları da selefine kıyasla bir seviye daha üstüne çıkarılmış.

Gelelim fiyata. Bu profesyonel deneyim tahmin edeceğiniz üzere çok da uygun bir fiyatla gelmiyor. Microsoft’un ön siparişleri almaya başladığı kumanda 4 Kasım’dan itibaren 24 ülkede satışa sunulacak. Kumandanın yurt dışı fiyatı ise 180 dolar olarak açıklandı. Selefinin 150 dolara satışa sunulduğunu da hatırlatalım.

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 için hazırlanan videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.