reklamı kapat

POPÜLER

swenna

Özellikleriyle fark yaratan yerli akıllı çanta: Swenna [Video]

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, geleceğin çantası olarak duyurulan Swenna için fon desteği topluyor.

Tasarımı haricinde sunduğu özelliklerle tüm dikkati üstüne çeken Swenna, suya ve darbelere karşı dayanıklı. Kablosuz şarj özelliği bulunan akıllı çanta Arıkovanı’nda ilk haftasında hedefinin yarısından fazla destek aldı. Swenna ile çantalar, telefon şarj edebiliyor ve bunun için herhangi kabloya ya da aksesuara ihtiyaç duyulmuyor.

Geleceğin çantalarını yaratmayı hedefleyen Swenna, çantaları bir bez parçasının ötesine geçirmeyi misyon ediniyor. Swenna ile çantalar, telefonları kullanılmadıkları zaman şarj edebiliyor ve bunun için herhangi bir kablo ya da aksesuara ihtiyaç duyulmuyor. Ayrıca kullanıcılar, gelen aramaları çantanın titremesinden anlayabiliyor ve müsait olmadıkları zaman gelen aramaları reddedebiliyor. Çanta, ped aksesuarının üzerine bırakıldığında da kolayca şarj edilebiliyor. LED aydınlatma sayesinde çantanın derinliklerinde eşya aramak ise çok kolay.  Opsiyonel olarak USB girişi de sunan akıllı çantasında RFID-radyo frekanslı koruma cebine de sahip. Kablosuz sinyalleri geçirmeyen bu özel cep içerisinde kredi kartlarını ve kimlik bilgilerini hırsızlardan koruyor. Anahtarları kolayca  muhafaza edebilen çanta saplarındaki manyetik kısım, kulaklıkları sabit tutuyor. Bluetooth desteğine de sahip olan Swenna, aramalarda anında titreşimle bildirme imkanı da sunuyor. 2 farklı model ve 9 farklı renk seçeneği sunan Swenna’nın 14 inç ve 15,6 inçlik dizüstü bilgisayarlar için uygun olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı çantanın fiyatı ne kadar?

Şimdiye kadar yaklaşık 60 bin TL fon desteği toplayan Swenna’nın üretime geçebilmesi için toplamda 100 bin TL fon desteği toplaması gerekiyor. Swenna, yeterli fon desteğini toplayabilirse 225 TL‘den satışa sunulacak. Akıllı çanta için hedeflenen sevkiyat tarihi ise haziran ayı.