reklamı kapat

POPÜLER

Linksys RE900
Linksys RE900

Performansıyla sınırları zorlayan yönlendirici: Linksys Max-Stream RE9000

Eğer şu sıralar yeni bir yönlendirici (router) satın almayı düşünüyorsanız size güzel bir haberimiz var. Linksys, birden fazla cihazın sorunsuz çalışmasını sağlamak için geliştirdiği Linksys Max-Stream RE9000 yönlendiricisiyle iddialı geliyor. Üç bant MU-MIMO teknolojisi sayesinde parazitlenmeyi önlemeye yardımcı olan cihaz, çift bant teknolojisinden yaklaşık 3 kat daha hızlı peformans sergiliyor.

Tüm Wi-Fi yönlendiricileriyle uyumlu şekilde çalışan yönlendirici, kablosuz yönlendirici menzilini artırıyor ve ölü bölgeleri ortadan kaldırıyor. Yüksek hızlı bağlantı sağlamak için Ethernet’ten 10 kat daha hızlı bağlantı vadeden cihazda 4 adet Gigabit Ethernet bağlantısı bulunuyor. Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi sayesinde en yüksek hız gerektiren uygulamalar (4K video ve online oyun) için ideal bir cihaz olan RE9000, ağa bağlı aygıtların yerlerini saptayarak onlara doğru kablosuz sinyal gücünü yoğunlaştırıyor.

Linksys Max-Stream RE9000’in kurulumu nasıl yapılıyor?

Kurulumu da oldukça basit olan yönlendirici üzerinde yer alan tuş üzerinden veya akıllı telefonlar/tabletler için geliştirilen uygulama üzerinden kolay bir kurulum sağlıyor. 23 Kasım’da piyasadaki yerini alacağı açıklanan Linksys Max-Stream RE9000, 170 dolardan satışa sunulacak. Linksys’in yeni yönlendiricisinin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.