reklamı kapat

POPÜLER

Pickup dünyasının yeni King Kong’u; Defco F-350 Mega Raptor

Amerika merkezli geliştirici Defco Trucks imzasını taşıyan F-350 Mega Raptor, Ford F-Serisi’nin gelebileceği son noktalardan bir tanesi.

Hangi jenerasyonuyla olursa olsun Ford F-Serisi’nin bağımsız garajlar tarafından her daim bir projelerin merkezine alındığına şahit oluyoruz. İşin içerisine Raptor versiyonları da girdiği zaman performans değerleriyle birlikte karakterde de çok ciddi bir gelişim karşımıza çıkıyor. Şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz F-350 Mega Raptor ise son dönemlerde karşımıza çıkan en yıkıcı güçlerden birisi olmaya aday. Defco Trucks ekibinin garajından çıkan bu canavar performans konusunda da ilk andan itibaren altını çizdiğimiz noktada olduğu gibi limitleri zorluyor. 3,5 litrelik altı silindirli EcooBoost benzinli motor 450 beygirlik güçle gelirken, ekip dizel meraklılarını da burada cevapsız bırakmamış.

Her noktasıyla farklı

Benzinli motoruyla standart versiyonlarında 450 beygir gücünü 691 Nm tork ile karşımıza çıkan aracın, dizel cephesinde ise karşımıza 3.0 litrelik altı silindirli seçenek yer alıyor. Kullanıcılar dilerlerse BiTurbo destekli daha ufak hacimli motorları da proje kapsamında tercih edebiliyor. F-350 Mega Raptor görüntüsünden de anlayabileceğiniz üzere sadece performans vadeden proje değil. Araca eklenen 46 inç‘lik devasa lastikler bizlere özel etkinliklerde asfalta inen Monster projelerini de anımsatıyor. Ekibin projeyle ilgili dile getirdiği son rakamlarda 1.900 Nm‘ye kadar uzanan bir tork eğrisini gösteriyor. Defco Trucks ile ilgili merak ettiğiniz diğer noktalara, resmi site üzerinden ulaşabilirsiniz