reklamı kapat

POPÜLER

Smart elektrikli SUV

Planlar somutlaşıyor; Smart, elektrikli SUV modelinden ilk detaylar geldi

Detayları yavaş yavaş çözülmeye başlayan Smart imzalı elektrikli SUV için tasarım hatları da resmi kanattan ilk parçalarıyla gönderildi.

Mercedes-Daimler içerisinde EQ rozetini taşıyan ilk marka olan Smart, son yıllardaki dönüşümünü kendisine yeni bir kulvar açarak taçlandırmaya hazırlanıyor. İlk kez bir SUV modeliyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan markanın bir süredir gündemde olan bu hamlesiyle ilgili artık daha somut parçalara bakıyoruz. İlk aşamada konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilecek olan Smart imzalı elektrikli SUV, tasarım çizgileriyle de ürün gamının tamamından ayrılacağının sinyallerini veriyor. Yönetim, bu modeli anka kuşu niteliğinde marka için de yeniden doğuş ve yapılanma şansı olarak görüyor.

Smart elektrikli SUV

Smart SUV modelini 2022’de satışa sunacak

Bugün itibarıyla ipucu niteliğindeki tasarım detaylarına baktığımız SUV modeli için önümüzde hala hatırı sayılır bir zaman dilimi olduğu unutulmamalı. Bu süreç içerisinde modelin altyapısı ve teknik niteliklerinde de farklılıkların oluşabileceğini de biliyoruz. Modelle ilgili mesajlar ise Smart’ın bugüne kadar oynadığı kompakt pazara ait olacağını net şekilde ortaya koymakta. 5 kişilik yolcu kapasitesini sunabilmesinin yanında şehir içerisindeki park problemlerinden çok fazla etkilenmeyecek kompakt bir SUV ile tanışmayı bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın üretimi konusunda da bazı hayati detayların netleştiğini de sizlerle geçtiğimiz süreçte paylaşmıştık. Üretiminin Çin’de gerçekleştirilmesi planlanılan Smart’ın SUV modelinin altyapısından Geely sorumlu olacak. Volvo’nun da sahibi olan Çinli devin, İsveçli markanın satışa sunacağı XC20’deki altyapıdan burada da faydalanması bekleniyor. “SEA” adıyla bilinen bu platform üç elektrik motoru ve 700 kilometreye kadar menzile olanak tanıyan büyük batarya desteğine kadar kapsamlı bir kullanıma olanak tanıyor. SEA’nın 800V hızlı şarj mimarisini destekliyor olması da günlük kullanımda büyük fark yaratacak özellikleri arasında. Smart rozetini bu alanda taşıyacak olan ilk modelin konsept dinamikleriyle önümüzdeki sonbaharda podyumlarda göreceğiz. Gelişmelerse LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Elektrikli Nissan Ariya