reklamı kapat

POPÜLER

Smart

Smart için ilginç iddia; SUV pazarına mı giriyor?

Mercedes-Daimler grubu çatısı altında elektrik dönüşümünün merkezinde olan Smart, bu yılın sonlarına doğru büyük bir sürprizle karşımızda olabilir.

Mercedes-Daimler grubu çatısı altında yola devam eden Smart, yapılan planlamada bu grubun elektrik geçişindeki ilk ismi oldu. Özellikle şehir içerisindeki çevreci ulaşım konusunda yükselişte olan trendler sebebiyle geleceği de bir o kadar parlak görünen bu küçük ailenin sınırlarını genişleteceğine dair önemli detaylar karşımıza çıkıyor. Bu yılın başlarında yapılan anlaşma ile önemli bir ortak haline gelinen Volvo’nun ana şirketi Geely ile birlikte, aileye bir SUV modelinin giriş yapacağına dair detaylar belirmeye başladı. Autocar tarafından servis edilen detaylarda bunun 2020 içerisinde gerçekleşeceğine dair parçalar da en az gelişmenin kendisini kadar şaşırtıcı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Smart, SUV modeliyle Jimny’e rakip çıkartabilir

Modelle ilgili bilgiler henüz çok taze olduğu için şimdilik herhangi bir rakamsal veriden bahsetmek mümkün değil. Burada var olan ilk beklenti ise yerden yüksek sürüş deneyimi sunan bu modelin yeni jenerasyon ForTwo ve ForFour ile aynı altyapıyı paylaşma zorunluluğu. Suzuki’nin yakaladığı ivme düşünüldüğünde belki yeni Jimny’e yeni bir rakibin bile gelebileceğini söylemek müküm olabilir. Çin’de geliştirilip üretilecek olan aracın, küresel pazarlara ihraç edileceği de masada görünen detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Smart, yıl ortasında yeni elektrikli Fortwo ve Forfour modellerini tanıtmaya hazırlanırken, elektrikli kompakt SUV modelinin 2022 yılına kadar satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf