reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro fiyatlarında dudak uçuklatan zam

Türkiye’de oyun konsollarına eklenen ek vergi neticesinde oyun konsollarının Türkiye fiyatlarında ne yazık ki artış gerçekleşti. 1 TB’lık PlayStation 4 Slim‘in Türkiye fiyatına bakıldığında satış fiyatının 5.299 TL olduğu görülüyor.

Bu fiyatın içerisinde iki adet DualShock 4 oyun kumandası yer aldığını söyleyelim. PlayStation 4 Pro modelinin fiyatına bakıldığında ise konsolun fiyatının 6.999 TL‘ye çıktığını görüyoruz. DualShock 4’ün şu andaki fiyatının 599 TL olduğunu söyleyelim. Sony tarafında durum bu şekilde iken Xbox cephesinde de fiyatların çok yüksek olduğunu söylemek mümkün. Xbox One S 1 TB’ın satış fiyatı şu anda 2.799 TL. Oyun konsollarının Türkiye fiyatlarına bakıldığında çok yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Xbox’ın oyun kumandasının fiyatı ise 465 TL.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 4 ailesinde fiyat artışı yaşanırken PlayStation 5’te durum ne olacak?

Bu yılın sonlarına doğru yurt dışında satışa sunulması beklenen PlayStation 5 modelinde de durumun değişmeyeceği ve konsolun Türkiye fiyatının astronomik seviyede olacağı ifade ediliyor. Konsolun 7 bin TL ile 10 bin TL fiyat aralığında satışa sunulursa şaşırmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak lanse edilen Xbox One X modelinde de benzer fiyatlarda oyun tutkunlarının beğenisine sunulacağı iddia ediliyor. Xbox One X’in Türkiye’deki fiyatının PlayStation 5 ile benzer seviyelerde olacağını ne yazik ki belirtmek istiyoruz. PlayStation 5 ve Xbox One X yüksek fiyattan Türkiye’de satışa sunulursa siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro’nun tanıtım videosu