reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 siyah, Xbox Series X beyaz nasıl görünürdü? İşte cevabı

PlayStation 5 siyah, Xbox Series X ise beyaz nasıl görünürdü? İşte cevabı

PlayStation 5 siyah, Xbox Series X beyaz nasıl görünürdü? İşte bu sorunun cevabını konsept olarak hazırlanan taslaklar veriyor.

Yeni nesil oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X, birbirlerine zıt renklerde tanıtıldı. Şimdilik Series X sadece siyah, PS5 ise sadece beyaz renkte karşımıza çıktı. Modellerin 2021’de farklı renkler kazanması bekleniyor. İşte bu renklerin ilki yüksek ihtimalle Series X için beyaz, PS5 içinse siyah olacak. Şimdiden bilgisayar ortamında hazırlanan aşağıda görebileceğiniz bu renkler, her iki konsol da için de bizce oldukça güzel görünüyor. Kişiler özellikle PS5’i siyah renkte görmek istiyor ve şimdilik sadece beyaz rengin sunuluyor olması birçok kişiyi fazlasıyla üzüyor. Ancak bunu yeni yılda değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca konsollar için şimdiden özel kaplamalar da hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 özellikleri şunlar;

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Xbox Series X özellikleri ise şunlar;

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık oyunları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. Modelin fiyatı halen bilinmiyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER