reklamı kapat

POPÜLER

Tesla SpaceTruck

Uzay yolculuğuna fütüristik yol arkadaşı; Tesla SpaceTruck

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Tesla SpaceTruck projesi, meraklılarının büyük oranda ilgisini çekme konusunda iddialı.

Geçtiğimiz günlerde uzun süren çalışmaların ardından ilk astronotlu uzay yolculuğu adımını atan Elon Musk ve SpaceX ekibi, tüm dünyanın gündemindeydi. Süreç içerisinde Tesla Roadster’ı da uzaya gönderen Musk’ın bu fantastik hamleleri, bağımsız tasarımcıların da hayal güçlerini zorlamasına vesile oluyor. Bilimkurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz sahnelerin gerçeğe dönüşmesinin de bir getirisi olan sürecin karşımıza çıkarttığı son sanal tasarım çalışmasının merkezinde Tesla SpaceTruck var. Yakın veya uzak gelecekte gerçekleşmesi muhtemel olan Mars kolonileşmesi senaryosunun hayal edildiği aracın, yoğun miktarlarda yük taşıyabilmesi gerekir gerekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla SpaceTruck sınırları zorlayan çizgileriyle dikkat çekiyor

Alex Imnadze Baldini tarafından hayata geçirilen konsept çalışma, son dönemlerde gördüğümüz en radikal çizgileri üzerinde getiriyor. Üzerinde barındırdığı çizgilerle fütürizmin sınırlarını zorlayan Baldini, aracın yerden yüksekliğin binek otomobiller gibi alçak kullanarak büyük bir farklılık yaratıyor. Tüm gücünü elektrikten alan SpaceTruck’ın olası teknik özellikleriyle ilgili herhangi bir detay verilmediğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER