reklamı kapat

POPÜLER

playstation network, sony

PlayStation Network hesabı olanlar için sevindirici Sony hamlesi

Bu olasılık senelerdir konuşuluyordu, sonunda resmi duyuru geldi. Sony, PlayStation Network kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Yapılan duyuruya göre Sony, PlayStation Network platformunda hesabı olanların kullanıcı ID’lerini değiştirebilmelerini sağlayan bir yeniliği kullanıma sunacak. İlk olarak sadece seçili kullanıcılara gelecek bu yeniliğin 2019’un başlarında tüm PS4 kullanıcılarıyla buluşturulması planlanıyor. Yenilikteki detaysa oldukça ilginç. Henüz Türkiye fiyatı belli olmasa da Sony, kullanıcılardan ilk sefer hariç diğer ID değişimlerinde 10 dolar isteyecek. Eğer PlayStation Plus üyesiyseniz fiyatın yarı yarıya düşeceği belirtiliyor. Sony’nin gelecek olan yenilikte böyle bir detaya yer vermesiyse özelliğin kötüye kullanılmasını önlemek olarak açıklandı. Kullanıcıları rahatsız etmek için kullanıcı ID değişimi esnekliğinden faydalanmak isteyenlerin cesareti bu şekilde kırılmak isteniyor gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı oyunlar sorun çıkartabilir

Edinilen başka bilgilerden kullanıcıların yeni ID’lerine kavuştuktan sonra eskilerini hala görülebilir kılabilecekleri öğrenildi. Ancak böyle bir yaklaşımda bulunmak isteyenler, kullanıcı ID’lerini değiştirdikten sonra işlemi geri alamayacak. Ayrıca kullanıcılara ID değişiminden sonra her oyunun sorunsuz çalışacağı garantisi de verilmiyor. Popüler PS4 oyunları ve 1 Nisan 2018 çıkışlı oyunlarda bir problem yaşanacağı beklenmiyor ancak bazı PS4, PS3 ve PS Vita oyunlarının hata vereceği konusunda kullanıcılar uyarılıyor.

İlginizi çekebilir

Nike’ın yeni basketbol ayakkabısı PlayStation tutkunlarını kıskandıracak