reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

Polis, Tesla Model S ile uçmaya çalışan sürücünün başına ödül koydu

Bugün gündemde büyük bir sorumsuzluk gerçekleştiren Tesla Model S sürücüsü bulunuyor. Polis bu sürücüyü arıyor.

Herkesin güvenliği için trafik kurallarına tüm sürücülerin uyması gerekiyor. Bu konuda net olarak kimsenin bir üstünlüğü bulunmuyor. Sosyal medyada dikkat çekmek için düşünülen farklı tehlikeli denemeler için trafiğe kapalı alanların kullanılması gerekiyor. Ancak biliyorsunuz herkesin aklı tam olarak başında değil. Her zaman kendini bilmez sürücüler olabiliyor ve yıl 2022 olmasına rağmen akıl almaz görüntüler gelmeye devam ediyor. Bunlarda bir tanesi kısa süre önce ortaya çıktı. Yukarıdaki videoda izleyeceğiniz Tesla Model S sürücüsü, aracıyla gerçekten çok kötü sonuçlanabilecek bir deneme gerçekleştirdi. Burada keskin bir yokuştan yüksek hızda atlanıyor ve film sahnelerinde gördüğümüz bir olay inanılmaz şekilde normal yolda deneniyor.

Bir anda inanılmaz popüler olan videoyu gören Los Angeles Polis Departmanı, bu tehlikeli uçuş denemesini gerçekleştiren sürücüyü aramaya başladı. Hatta Polis Departmanı bu kişinin başına kolay şekilde bulunabilmesi için ödül dahi koydu. Bu videonun 20 Mart tarihinde çekildiği ve uçuş sonrasında ciddi hasar gören Tesla Model S aracı kullanan sürücünün para yanında hapis cezası alabileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’nın araçlarıyla daha önce birçok tehlikeli video çekildi. Bu videolarda spesifik olarak otomatik pilot sistemi merkeze alınıyordu. Birçok sürücü otomatik pilot sistemini bir şekilde kandırıyor ve direksiyondan ayrılarak yol alma hallerini videoya çekiyordu.

Tesla Model S olayı yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın