reklamı kapat

POPÜLER

Premium sınıfta işler kızışacak; Mercedes-Maybach GLS projesi asfalt için kesinleşti

Performans odaklı üreticilerin yeni dahil olmaya başladığı SUV sınıfında, lüksün zirvesini karıştıracak bir model oyuna dahil oluyor.

Üreticilerin temel felsefelerinden bir tanesi hiç şüphesiz ortaya çıkan talebin karşılanmasını sağlamaktır. Elektrikli otomobil sınıfından örnek verebileceğimiz gibi bazı talepler zorunluluk eğrisinde oluşurken bazıları ihtiyaç odaklı gelişmekte. Bahsetmeye çalıştığımız bu noktanın kesişiminde ise bizleri SUv pazarı karşılıyor. Dalga dalga büyüyen talep ile üreticilerin temel hedefi haline gelen bu ekosistem içerisinde, markaların birbirine verdiği cevaplara tanık olmak her zaman olduğu gibi tüketicilerin yarıyor. Bu durum ülkemizde her ne kadar vergilerden ötürü biraz üzücü seviyelerde olsa bile. Lamborghini, Bentley, Ferrari ve Lotus gibi markaların kısa süre önce duyurduğu hamlelerde olduğu gibi, bu sınıfla ilgisi olmayan markaların dahi rekabete dahil olması galaksideki yıldızların çarpışması şeklinde bir durum ortaya çıkartıyor. Nitekim kısa süre önce gündeme gelen iddiaların gerçeğe dönüşmesiyle birlikte bu çekişmeye Mercedes-Maybach imzalı yeni bir üye dahil oluyor. Gelen ilk bilgiler doğrultusunda bu yıl içerisinde tanıtılacağını öğrendiğimiz bu yeni modeli 2019‘da sokaklarda göreceğiz.

Hibrit versiyon da gündemde

Yeni jenerasyon Mercedes GLS üzerine geliştirileceği duyurulan Maybach imzalı yeni SUV modeli, Bentley Bentayga‘nın dışında Range Rover gibi temel taşlardan birisine rakip olacak. İşin içerisinde Rolls-Royce tarihinin ilk SUV modelinin gireceğini düşündüğümüzde de bizleri bolca deri ve değerli parçaların kullanıldığı bir çarpışmanın beklediğini de söyleyebiliriz. Kaputunun altında AMG imzalı V8 makineyle gelmesi beklenen modelin yaklaşık 470 beygir gibi bir güçle sahne alması ihtimaller arasında. Projeyle ilgili marka içerisindeki üst düzey bir görevli tarafından yapılan açıklamada; “Marka olarak Maybach S-Serisi’ne olan ilgi bizleri fazlasıyla şaşırttı. Şimdiki plan ise Maybach logosunu SUV segmentinde daha ileri taşımak.” diyerek modelin beklentileri karşılayacağından emin olunduğu ifade ediliyor. Önümüzdeki altı aylık süreç içerisinde somut olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.