reklamı kapat

POPÜLER

Prestiji kompakt tasarımla buluşturan konsept: Smart Fortwo Maybach [Video]

21 Mayıs 2017

Smart Fortwo ile Mercedes-Daimler’in en lüks noktasını bir araya getiren proje meraklılarına “keşke” dedirtecek türden.

Kurulduğu ilk dönemden itibaren Mercedes-Daimler bünyesinde üretilen modellerin lüks versiyonlarıyla karşımıza çıkan Maybach markası segmentinde dünyanın en popülerleri arasında. Genellikle Mercedes S-Serisi ve G-Serisi üzerinde geliştirme yapan Maybach için bir tasarım projesi geliştiren Peisert Design ekibi projenin başrolüneyse dünyanın en kompakt otomobillerinden birisi olan Smart Fortwo‘yu almayı tercih ediyor. Tıpkı Maybach gibi Daimler altında üretim hayatına devam eden Smart’a sanal ortamda yapılan bu dokunuşuizlediğinizde siz de gerçeğe dönüşmesini dileyebilirisiniz.

bekleyen konseptler serimizde de iki Tesla projesiyle yer alan Peisert Design’ın Smart Fortwo çalışmasının dışarıdan en dikkat çeken iki parçanı ön ızgara ve ikonik Maybach jantları olarak seçebiliriz. Ekibin dış tasarımda Maybach 6 konseptinden yararlandığı geliştirmelerde ön tampon ve ışıklandırmalarda bu radikal değişimleri görmek çok net bir şekilde mümkün. Proje, Maybach dokunuşu olsa dahi sizi dışarıdan yine de pek etkilemediyse büyük sürprizin içeride olduğunu söylemenin zamanı gelmiştir.


Aslında gerçek hayatta sunulan Maybach versiyonlarına baktığımızda da araçların dışarıdan çok içeride ciddi anlamda ayırt edici özelliklere sahip olduğunu düşündüğümüzde buna pek şaşırmamak gerekiyor. Çalışmanın içerisine girdiğimizde orijinal Smart Fortwo’dan geri kalan tek şeyin direksiyon logosu olduğunu görebiliyoruz. Kapılardan maun detaylı kokpite, ambiyans aydınlatmalarından merkezdeki multimedya ekrana baktığımızda bizleri bambaşka bir standart karşılıyor. Peisert Design’ın çalışmayı adım adım nasıl şekillendirdiğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR