reklamı kapat

POPÜLER

Realme SLED TV
Realme SLED TV

Realme, dünyanın ilk SLED akıllı televizyon modelini tanıttı

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, ürün gamına dünyanın ilk SLED akıllı televizyon modelini resmi olarak ekledi. İşte detaylar;

LED, OLED, QLED vb. ekran / panel teknolojileri arasına bu sefer Realme üzerinden SLED eklendi. Daha önce müjdesi verilen 4K çözünürlükteki 55 inç model, ince çerçeveli standart ancak şık bir tasarıma sahip. Yüzde 94,6 ekran-boy oranına ulaşan televizyon, farkını direkt olarak üzerine kurulduğu SLED teknolojisi ile koyuyor. LED’den farklı olarak SLED teknolojisi arka aydınlatma olarak beyaz ışık değil kırmızı, yeşil ve mavi ışık kullanıyor. Bunun en büyük artısı ise panelin daha geniş bir spektrumda renk gösterebilmesi oluyor. Bu da görüntü kalitesini hatırı sayılır oranda artırıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Panel LED / LCD tabanlı olduğu için OLED benzeri siyahlar elde edilemiyor. Ancak standart bir panel NTSC’nin yüzde 70’ini kapsarken, SLED ile bu değer tam yüzde 108 seviyesine kadar çıkış yapıyor. Bünyesinde yedi farklı görüntüleme modu olan Realme SLED TV, HDR10+ desteğine sahip ve 24W gücünde dörtlü ses sistemiyle çoğu kişi için harici çözümlere çok da gerek bırakmıyor. Ancak bu bana yetmez diyenler için firmanın yeni tanıttığı 80 euro fiyatı bulunan 100W gücünde bir soundbar birimi de bulunuyor.

Realme SLED TV dikkat çekmeyi başardı

Gücünü Mediatek imzalı bir işlemciden alan, Android TV işletim sistemi kullanan ve 16 GB dahili depolaması olan gelişmiş akıllı televizyon, hepsine ek olarak Google Assistant ve Chromecast desteklerini de beraberinde getiriyor. Bluetooth 5.0 ve dual-band Wi-Fi ile donatılan TV, yurt dışında yaklaşık 500 euro gibi bir fiyat etiketine sahip. Bu TV’nin Türkiye’ye getirilip getirilmeyeceği henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri