reklamı kapat

POPÜLER

Realme

Realme, telefon pazarında önemli bir başarıya imza attı

Türkiye’de resmi olarak yer alan akıllı telefon firmalarından Realme, kısa süre önce 100 milyon barajını geride bıraktı.

Türkiye’de kurduğu fabrika ile yerel olarak telefon üreten isimlerden Realme, kısa süre önce aşağıda da gördüğünüz şu açıklamayı yaptı: “Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası realme 100 milyon satış rakamına ulaştı!”

Bu gerçekten firma için önemli görünüyor. 100 milyon satış üzerinden sadece telefon tarafında 100 milyon kullanıcıya ulaşan şirket, detaylarına burada yer verdiğimiz BBK çatısı altında çok ses getiriyor.

Firmanın ürün gamında şu an akıllı telefon yanında akıllı saat ve kablosuz kulaklık gibi ürünler de yer alıyor. Yakında bunlar arasına bir tablet ile dizüstü bilgisayar da dahil edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan yakında Realme Flash isimli bir akıllı telefon gelecek

Realme kısa süre önce bir etkinlik düzenledi ve direkt olarak detaylarına burada yer verdiğimiz Apple MagSafe kopyası MagDart sistemiyle karşımıza çıktı. İşte bu MagDart sistemi ilk olarak Realme Flash modelinde olacak.

Yapılan sızıntıya göre modelde 6,7 inç QHD+ sAMOLED (E4) LTPO temelli 120 Hz bir ekran yer alıyor. Ekranı gerçekten pazarın en iyilerinden olan telefon, gücünü ise Snapdragon 888 Plus işlemciden alıyor. Telefon güç konusunda da çok iddialı geliyor.

15W ve 50W MagDart manyetik şarj cihazlarıyla tam güçte doldurulabilen Realme Flash, tam olarak 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Modelin kablolu şarj gücü ise 65W gibi iyi bir seviyede yer alıyor.

32 megapiksel Sony sensörlü bir selfie kamerası olan telefon, arkasında ise Sony IMX766 sensörlü iki adet 50 megapiksel kamera taşıyor. Bunlardan birisinin ana, diğerinin ise ultra geniş açı olacağı düşünülüyor. Modelin arkasında ayrıca 2 megapiksellik üçüncü bir kamera da bulunuyor. Bu kamera da ya makro için ya da derinlik için konulmuş durumda.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi