reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Renault R5

Renault R5; elektrikli dönüşün Alpine formülünde teknik veriler netleşiyor

Seri üretime hazır dinamikleri için geri sayımında devam ettiğimiz yeni Renault R5, Alpine dokunuşuyla performans niteliğinde sınıf atlayacak.

Advertisement

Renault’nın bir yıl önde lanse ettiği elektrik planlaması kapsamında hayata döndürüleceğini duyurulan R5 için geri sayım devam ediyor. Önümüzdeki iki yıllık süreç içerisinde son kullanıcıya hazır dinamikleriyle yollarda olacak model, klasik versiyonda olan genetik benzerliğiyle büyük beklenti yaratmayı başardı. Planlama kapsamında yeni dönemde önemli bir role bürünecek olan Alpine da, ilk SUV modeliyle karşımızda olacak. Grubun sportif markasının 2021 yılında duyurduğu “Rüya Garaj” planlamasının bir üyesi de Renault R5 olacak. Gerek renk gerekse gövde üzerindeki performans odaklı geliştirmelerle fark yaratacak olan elektrikli R5 Alpine’ın teknik nitelik verileri de artık daha net görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Renault R5, Alpine rozetiyle altyapı elemanlarında da değişiklikler getiriyor

CMF-BEV platformu üzerine geliştirilecek olan R5 Alpine ile birlikte motor tarafında rota Megane E-Tech ile kesişecek. Renault’nun elektrikli crossover segmentindeki temsilcisi elektriklisinde kullanılan motorun aktarılcağı Alpine kombinasyonunda yaklaşık 220 beygirlik güç değerinden bahsediliyor. Bu motorla birlikte aracın altyapı tarafındaki sportif modifikasyonların entegrasyonu bizi bekliyor. Şu aşamada masada görünen rakamlar arasında yaklaşık 6 saniyelik 0-100 değerinin olduğunu belirtmekte fayda var. Batarya tarafında 52 kWh’lık paket üzerinden 320 kilometrelik menzil değeri de R5 Alpine için resmi kanattan gönderilen ipuçları arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video