reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Resmi kaynaklar mesaiye başladı; 2019 Ford Focus ilk detaylarıyla karşımızda [Video]

Resmi Facebook hesabı üzerinden paylaşılan video ile başlangıcı yapılan 2019 Ford Focus, menzilimize artık girmiş durumda.

Advertisement

Basına servis edilecek resmi görsellerinin çekim aşamaları sırasında Portekiz’de yakalanmasından beridir kendisinden çok fazla haber alamadığımız 2019 Ford Focus ile ilgili kum saatini devirmenin vakti geldi. Bu zamana kadar resmi kaynakların hiçbir detay paylaşmadığı bu maceranın başlangıcı bugün itibarıyla gerçekleştiriliyor. 10 Nisan 2018 olarak resmiyet kazanan tanıtım tarihinin de açıklandığı bu paylaşımla birlikte dış tasarımla ilgili ilk detaylar da karşımıza çıkanlar arasında yer aldı. Gelen resmi fotoğrafların kısa süre önce ortaya çıkan sızıntıları doğruluyor olması da bizleri çok büyük bir sürprizin beklemediğine işaret.

Karakteristik değişimler

Yerini aldığı jenerasyona oranla 50 kilogramlık bir ağırlık kazanımıyla karşımıza çıkacak olan 2019 Focus’tan gelen detaylar arasında öne üç nokta ön plana çıkmakta. Bunlardan ilki sızıntı görseller üzerinden gözlerden kaçması neredeyse imkansız olan çizgi formlu Full-LED gündüz farları. Dış görünümde en karakteristik farklardan olan bu detayı tamamlayan ise Fiesta ile gördüğümüz yeni nesil ızgara tasarımı tamamlayacak. Arka kısımda ise ilk kez Focus yazısını logonun altında çok net bir şekilde göreceğiz. Paris Otomobil Fuarı‘nda tanıtılması beklenen ST versiyonu 290 beygirlik güçle gelmesi gündemde olan Focus’un, 2020 yılına satışa sunulacağı söylenen Focus RS ise 48V’luk elektrik sistemiyle toplamda 400 beygir ve 600 Nm torkluk bir üniteyi barındıracak. Gelişmeleri LOG.com.tr züerinden takip edebilirsiniz.

Video