reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Rick and Morty’den Avengers Endgame göndermesi

Son yılların en sevilen işlerinden biri olan Rick and Morty geçtiğimiz günlerde vizyona giren Avengers Endgame filmine şaşırtıcı bir gönderme yaptı.

Bildiğiniz gibi Rick and Morty son zamanların en popüler işleri arasında yer alıyor. Geleceğindeki belirsizliklerle endişe uyandıran bu animasyon serinin devam edeceği bir süre önce kesinlik kazanmıştı. Adult Swim kanalı 70 yeni bölüm için imza attıklarını açıklamıştı. Henüz serinin yeni bölümleri izleyici karşısına çıkmadı fakat maceralar çizgi romanlarda devam ediyor. Rick and Morty #48 isimli sayıda ise gözlerden kaçması imkansız bir Avengers Endgame göndermesi yer alıyor.

Avengers Endgame

Yukarıdaki çizgi roman sayfasında Rick ve Morty’i bir arada görüyoruz. Kyle Starks tarafından yazılan kısa hikayede farklı bir gerçeklik görüyoruz. Morty’nin mükemmel bir hayatı var, her şey kusursuz ilerliyor. Fakat Rick’in tekerlekli sandalyade olması bir şeylerin yanlış gittiğini anlamasına sebep oluyor. Sonradan öğreniyoruz ki Morty kozmik bir tanrıya dönüşmüş durumda. Morty tüm yaşananların ardından bir şekilde günü kurtarmayı başarıyor. Rick ise ona “Sadece parmağını şıklatarak onları gerçeklikten silebilirdin, farkındasın di mi?” diye soruyor. Morty ise parmaklarına bakıp “Parmak şıklatarak mı? Bilmiyorum, böylesi biraz heyecansız hissettiriyor.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer Marvel filmlerini yakından takip ediyorsanız parmak şıklatma olayının Avengers Infinity War’un finalinde yaşandığını biliyorsunuzdur. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Avengers Endgame ile birlikte kahramanlarımız Thanos‘u alt etmenin farklı bir yolunu arıyor. Rick and Morty de bu büyük fırsatı oldukça başarılı bir şekilde değerlendiriyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı