reklamı kapat

POPÜLER

River City Super Sports Challenge: All Star Special incelemesi

river-city-super-sports-challenge-all-star-special-ek-1

BURASI NEKKETSU BEYLER!

Nekketsu serisi (Nekketsu Lisesi’nden gelmekte isim) oldukça kallavi, dallı budaklı bir seri aslında. Bizler futbol oyunu ile kendisini yakından tanıyor olsak da, sokak dövüşleri, yakan top, buz hokeyi ve basketbol gibi pek çok alana sıçramış bir evren burası. Örneğin basketbol versiyonu eğlence anlamında futbolun zerre gerisinde kalmaz. Üst üste yerleştirilmiş üç potanın yer aldığı maçlarda, en üstteki potaya popomuzu tekmeleyen bir at vasıtası ile ulaştığımız enteresan bir oyundu. Az önceki cümle size oldukça garip gelmiş olabilir ancak isminde Nekketsu, Kunio-kun veya River City geçen herhangi bir oyun için son derece normal olan şeyler bunlar.

River City Super Sports Challenge: All Stars Special da bu çılgınlıklardan nasibini alıyor. 30 sene boyunca seri içinde karşımıza çıkmış tüm karakterleri bünyesinde barındırması yetmiyormuş gibi, dört farklı mücadele ile de eğlenceyi katlıyor. Tek bir ekran görüntüsüne bakarak dahi aynı lezzetin yakalanmış olduğunu anlayabilirsiniz. Elbette gönül isterdi ki içerikte futbol, basketbol ve buz hokeyi de olsun ancak şimdilik bu güzelliklerden mahrum durumdayız. Peki elimizde ne var? Elimizde, birbirinden ölesiye nefret eden bir takım Japon lisesi var. Bu okullarda yer alan arkadaşlar, diğerlerini ezip geçmek istiyor. Ancak tabii ki serde Japonluk var ya, işi ilginçleştirmeden duramıyorlar. Kimin en iyi olduğunu görmek için apar topar bir turnuva planlanıyor ancak ufak bir sorun var; turnuvada hiçbir kural bulunmuyor! Yani birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, dostluğun ve kardeşliğin ön plana çıkmasını umduğumuz spor müsabakalarının içinde göz patlatmak, ense köküne varil fırlatmak gibi aksiyonların dahil edileceği anlamına geliyor bu. River City’de işler böyle yürüyor maalesef.
river-city-super-sports-challenge-all-star-special-ek-2
KUNIO TEŞRİF EDİYOR

Biz de Nekketsu Lisesi’ne yeni başlamış bir öğrenciyi canlandırıyoruz. Alemin en delikanlı ve en karizmatik abisi olan Kunio’nun önderliğini yaptığı bu lisenin spor takımına dahil olmak gibi bir hayalimiz var. Oyunumuz da tam olarak burada başlıyor. İlk olarak tıpkı bizim gibi heyecanlı üç diğer genç ile kapışmalı ve kendimizi takıma kabul ettirmeliyiz. Hiçbir açıklama veya bilgilendirme yapılmadan, apar topar sokulduğumuz bir mücadelede boy göstererek ilk yarışımızı da gerçekleştirmiş oluyoruz.

Emin olun bu yarışta neyi neden yaptığınızı anlamaz bir halde olacaksınız. Puan almak için ne yapmak lazım, hangi yoldan ilerlersem avantaj elde ederim, bu arkamdaki bana neden sürekli vuruyor gibi sorular eşliğinde geçen bir başlangıç olacak. Ancak sonunda bir şekilde takıma dahil olacak ve rakip liselerle kapışmaya hazır hale geleceksiniz. Oyunun senaryosu en basit açıklamayla eğlenceli. Her bir diyalog sizi gülümsetecek, şapşallıklarına komikli kedi videosu yaklaşımında bulunmanızı sağlayacak. Özellikle seriye aşina bir isimseniz, tanıdık karakterleri gördükçe çocukluğunuza geri döneceksiniz.

İLGİLİ HABERLER