reklamı kapat

POPÜLER

River City Super Sports Challenge: All Star Special incelemesi

river-city-super-sports-challenge-all-star-special-ek-5

BUNLAR BİZİ KESMEDİ BE

Her ne kadar oyuna karşı ayrı bir sempatimiz olsa da, kusurlarını görmezden geleceğimiz anlamına gelmiyor bu. Dört farklı mücadele kulağa yeterliymiş gibi gelse de aslında değil. Yazının girişinde bahsettiğimiz diğer spor oyunlarının ne kadar dolu bir içeriğe sahip olduğunu düşündüğümüzde, buradaki tekdüzelik bizi pek kesmedi. Bir diğer sorun da oyunun işimizi zorlaştırmaya kasmış olması. Oyundaki her karakterin özel hareketleri bulunuyor ancak bu hareketlerin nasıl yapıldığına ancak ana menüdeyken bakabiliyorsunuz. Oyunda onlarca farklı karakter ve hareket olduğu düşünülürse, akılda tutmanın ne kadar zor olduğunu anlayabilirsiniz.

Sırası gelen karakterin hareketinin ne olduğunu hatırlamıyorsanız, tüm tuşlara basma çılgınlığına hoş geldiniz demektir. Tüm bunlara kötü tercüme (evet İngilizce tercümeden bahsediyoruz) ve oyuncuya ne yapması gerektiğinin tam anlatılmıyor olması da eklenince, eğlence kimi zaman yerini sancıya bırakabiliyor. Ancak ne zaman ki sistemi çözüyorsunuz, işte o zaman River City’nin eğlencesine gerçekten doyum olmuyor.
O GOAL 4 GELECEK!

Tek kişilik senaryonun sizi çok fazla başında tutabileceğini zannetmiyoruz. Ancak zaten buna göre ayarlanmış bir yapısı da yok oyunun. Başkalarıyla oynandığında keyifli olan bir yapım River City. Nidhogg oynarken nasıl eğleniyorsanız, bunu oynarken de aynı şekilde eğleneceksiniz. Yeni nesil oyuncular belki görsellik sebebiyle uzak durmayı tercih edebilir. Ancak çocukluğuna bir şekilde Goal 3 değmiş herkesin River City’i kocaman bir gülümseme ile oynayacağından hiçbir şüphemiz yok.

İLGİLİ HABERLER