reklamı kapat

POPÜLER

iron man

Robert Downey Jr’ın giydiği orijinal Iron Man zırhı çalındı

Iron Man denildiği zaman akla iki şey geliyor: Robert Downey Jr ve o meşhur zırh. İlk kez 2008 senesinde vizyona giren ve Marvel Sinematik Evreni‘ni başlatan filmde tanıştığımız şahane zırh çalındı!

Marvel’ın en önemli karakterlerinden birine dönüşen Iron Man yaklaşık on sene önce şimdiki kadar tanınmıyordu. Stüdyonun sinematik evren oluşturma çabaları Tony Stark’ın hikayesiyle birlikte başlamıştı. Robert Downey Jr‘ın bu role inanılmaz bir şekilde yakışması ve izleyicilerin filmi beğenmesinin ardından Marvel‘ın çizgi roman uyarlamalarının arkası kesilmedi. Son olarak Iron Man’i Avengers Infinity War’da seyretme şansı yakaladık. Görünen o ki Thanos‘un parmak şıklatmasıyla kaybolan şeylerden biri de orijinal Iron Man zırhı oldu!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Herkesi şaşırtan gelişme Associated Press‘in haberiyle birlikte ortaya çıktı. Kırmızı ve altın renklerindeki orijinal kostüm şimdiye kadar Los Angeles’taki özel bir depoda saklanıyordu. En son şubat ayında kontrol edilen 325 bin dolar değerindeki bu zırhın çalındığı anlaşıldı. Durumu fark eden depo sahipleri hızla polise haber verdi. Yapılan araştırmada zırhın nisan ayından beri ortada olmadığı ortaya çıktı. Çalan kişilerin kimliği ise henüz belli değil.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı